[#1] Połączenie amigi 500 z Pc za pomoca RS 232C
Mam pytanko slyszalem ze mozna podlączyc amige 500 z Pc za pomoca złaczy RS 232C. Jaki program potrzebny jest do amigi zeby komputery sie widzialy? Wiem ze do Pc starczy total Comander albo Norton comander. Z gory dzieki za odpowiedz
[#2] Re: Połączenie amigi 500 z Pc za pomoca RS 232C

@slonek25, post #1

LOL juz kiedys Ci pisalem, ze mam u siebie amige podlaczona do internetu przez kabel null modem, oczywiscie kabel nie jest podlaczony do "magicznej skrzyneczki ktora ma internet", tylko do drugiego komputera a dokladniej iMaca, chociaz moze to byc dowolny pecet z linuxem czy nawet windowsem. Kazdy stos TCP/IP obsluguje takie polaczenie, a nazywa sie to protokol SLIP. Poczytaj troche np. w wikipedii i zdobac elementarna wiedze na temat, na ktory piszesz prace bo poki co troche sie osmieszasz pytajac o rzeczy dosc oczywiste dla kazdego kto ma jakiekolwiek pojecie o komputerach. Nie tylko amigach, bo te wbrew pozorom nie roznia sie az tak bardzo od dzisiejszych pecetow i macow, sa tylko troche wolniejsze, ale dzialaja w prawie taki sam sposob. Ktos kiedys napisal, ze amiga wyprzedzila rynek o co najmniej 10 lat ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem