[#1] YAM 2.5 problem z ikonami
Cześć,

Mam pewien problem.
Do niedawna uzywałem jeszcze starszej versji YAM 4.1p na mojej Amidze, własciwie byłem z niej zadowolony (czasem sie wieszała ale raczej żadko) Kilka dni temu postanowiłem jednak zainstalowac nową versje 5.0 + dodatki, no i leci w sumie dobrze tylko ikony gdzies mi znikneły.:(
Spotkał sie ktos z was z podobnym problemem? Jezeli tak to prosze o posty i pomoc.;)

[#2] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #1

Co pokazuje SnoopDos podczas wgrywania YAMa?
[#3] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #1

Zainstaluj pakiet AISS i w preferencjach YAMa ustaw, aby je wczytywał. Powinny się wtedy pojawić.

[#4] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Norbert, post #2

@ Norbet: No własnie, zapomniałem dopisac ze przy wgrywaniu YAMa mam info: przez datatypes.library wystäpił błäd /błedy. (prawdopodobnie :MultiView niepotrafi pokazac obrazu).Wydawało mi sie ze mam najnowsze library zainstalowane, bo uzywam OS3.9 bb2.

@ AS: Wydaje mi sie ze AISS jest w pakiecie YAMa-intalacji i automatycznie jest instalowany.;) Oczywicsie prubowalem tam cos zmienic ale nic nie dziala /niepokazuje, prucz jednego ikonu.:(
pomoc pomoc

[#5] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #4

Moze to jednak i tak problem zwiazany z datatypami PNG, BMP, JPG (nie pamietam teraz dokladnie jaki format maja ikonki w AISS)? Sprawdz format ikonek i zainstaluj najnowsze DT z Aminetu.
[#6] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #4

AISS nie jest w pakiecie musisz zainstalować. Albo odhaczyć w configu Yama (look&feel->default)

[#7] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Arbuz, post #6

@ Andrzej :No własnie z tego co widze moja Amiga ma problemy z PNG formatem(nieznany typ itp), tylko jeden ikon w ILBM mi sie ukazuje.

@ Arbuz: AISS jest w YAM czeba go tylko aktywowac i deaktywowac nie dodatkowo instalowac;) a tam mniejsza oto w kazdym razie po aktywacji AISS te same byki.(themes-errors).Mimo to dzieki wszystkim za posty, mam zamiar w ten weekend sie temu dokładniej przyjzec.

[#8] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #7

To sciagnij cos z tego i zainstaluj.
http://aminet.net/search?query=png+DT

Osobiscie uzywam WarpPNG w wersji WOS. Uzywam jednak starszej, darmowej wersji V4. W archiwum jest takze wersja 68k. Jakby co to podesle (napisz na priv).
Ewntualnie wyprobuj akPNG. Pozostale DT sa bardzo stare.



Ostatnia modyfikacja: 01.12.2008 19:42:07
[#9] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #7

1.Nie masz w systemie, jak pisze Andrzej Drozd, datatypów do PNG, a najnowszy YAM ma wszystkie ikonki w tym formacie, nawet własne.
2. YAM nie ma w sobie AISS, ma tylko w preferencjach możliwość wybrania tej formy menu (jak zresztą coraz więcej programów). Natomiast AISS musisz pobrać z netu i oddzielnie zainstalować.
http://www.masonicons.info/aiss/index.html



Ostatnia modyfikacja: 01.12.2008 21:43:43
[#10] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #7

zawsze mozesz przerobic te ikonki na ILBM, powinny sie szybciej wczytywac:)

[#11] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@AS, post #9

@ Andrzej & AS:Wielkie dzieki za linki.OK (ułatwiło mi to niezmiernie prace)
Własnie zainstalowałem akpgn i AISS, no i YAM przemowił do mnie w kolorach,:) mimo to kilka ikonek jest jescze w czarnym kolorze(konfiguracja) ale jeszcze poprubuje z tym. Jeden mały minus ma to wszystko YAM stał sie strasznie powolny.

@Banderas: Ty, ja tez o tym myslałem ze by wszystkie ikony przerobic na ILBM format, prawdopodobnie leciał by YAM z ikonami bez AISS albo sie znowu myle ?:)



Ostatnia modyfikacja: 02.12.2008 19:25:55
[#12] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #11

Jakbyś przerobił ikonki, to YAM działałby poprawnie i na pewno szybciej, gdyż do PNG najlepiej mieć kartę graficzną. Po przerobieniu musisz jeszcze wyłączyć AISS w preferencjach YAMa i wskazać mu katalog ze swoimi ikonkami.

[#13] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@AS, post #12

Jest to wlasciwie normalne?
Kiedy wlacze konfiguracje na YAM wiekszosc ikonek tam (az 13!) jest w kolorze czarnym. (pomimo ze AISS jest wlaczony) Probowalem zmienic tam format kilku ikonek na ILBM lub JPEG ale wtedy YAM zawiesza sie.:(
A tak wogole to ma ktos z was YAMa z ikonkami w innym formacie i chodzi to u niego bez zadnych problemow? Mam na mysli to czy wszystkie ikony sa pokazywane prawidlowo w kolorach itp?

[#14] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #13

Jak chcesz to podesle ci moje ikonki ktore uzywam z 2.5. Ja ikonek z AISS nie uzywam.
[#15] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Andrzej Drozd, post #14

Jezeli chodza bez problemow to bardzo prosze :).

[#16] Re: YAM 2.5 problem z ikonami

@Irek´72, post #15

Zapomnialem dodac ze moj adres znajduje sie pod moim avatorem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem