[#1] A500 z ICD AdRAM 540
Witam!

Po ponad 15 latach ponownie dostala sie w moje rece Amiga 500 OK Natrafilem na nia przez przypadek na tzw. "garage sale" i pomyslalem sobie, ze zamiast ktos tam ma jaj wywalic odkupie za grosze.

Niestety z Amiga byly tylko 2 dyskieti z WB 1.2 (moze az 2, dobrze ze myszka i zasilacz byl ;) ). W domu podpialem pod TV aby sprawdzic czy dziala - widze "raczke" (Kickstart 1.3), laduje WB i widze, ze ma 1MB. Zagladam za klapke i widze, ze karta pamieci jest jakas "za duza" (w Polsce mialem A500+ z 1.5MB to karta byla dwuktornie mniejsza). Wyciagam i widze ze mam karte ICD AdRAM 540, ktora wyglada tak:

http://amiga.resource.cx/photos/adram540,AdRAM540

tylko ze moja ma wypelnione wszystkie sloty pamieci (U1-U35). Zgodnie z opisem na tej stronie wychodzi, ze karta umozliwia dodanie do 4MB pamieci. Nie wiem tylko dlaczego A500 pokazuje mi, ze mam 1MB. Nigdzie nie moge znalezc instrukcji do tej karty. Pobawilem sie troche zworkami i powyciagalem kostki pamieci, ale nadal pokazuje mi ze jest 1MB (nawet bez podzialu na Slow czy Fast mem)

Moze ktos sie spotkal z takowa karta pamieci i wie jak ustawic zworki, WB i co tam jeszcze potrzeba.

z gory dzieki!

Scyzor

[#2] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Scyzor, post #1

Amiga prawdopodobnie widzi tylko 1MB pamieci Chip, a nie widzi pamieci na karcie.

Zobacz ten >watek< i napisz do autora, moze ma jakies informacje



Ostatnia modyfikacja: 02.12.2008 23:37:10
[#3] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Norbert, post #2

Tylko ze to jest A500 to ma 0.5MB Chip, a dodatkowe 0.5MB widzi wlasnie z karty (testowalem ja bez kostek pamieci, z 1/4, z 1/2 i pelna). Dla mnie troche dziwne, a nie wiem jak to sprawdzic pod WB bez SysInfo czy innego softu.
[#4] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Scyzor, post #3

Niektore A500 moga miec 1MB pamieci na plycie.
Komenda AVAIL da Ci troche informacji o pamieci.
Na stronie ktora podales jest link do dyskietki dolaczanej do rozszerzenia
[#5] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Norbert, post #4

Problem w tym, ze mam tylko dyskietki Workbencha 1.2 a tam nie ma device handlera dla dyskietek PC i lipa - nie moge odczytac nic z 720k W okolicy nikogo z Amiga, a ludki z AMUSE nie odzywaja sie aby wesprzec kogos w potrzebie.

Sama plyta ma 0.5MB bo tyle podaje po wyciagnieciu rozszerzenia. Robilem tez test w zainstalowanymi 4 bankami pamieci (ciagle 0.5MB), 8 bankami (teraz 1MB), 12 (ciagle 1MB) i 16 (nadal 1MB). W instrukcji wyczytalem, ze trzeba sprawdzic czy ma sie Fat Agnus czy Super Fat Agnus
[#6] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Norbert, post #4

Norbert napisał(a):

> Komenda AVAIL da Ci troche informacji o pamieci.


Wpisuje ta komende w CLI i pokazuje, ze jej nie mam
[#7] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Scyzor, post #6

to ja dograj na dyskietke do katalogu C: jesli nie masz z kad jej wziasc to podesle Ci na maila.

[#8] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Banderas, post #7

Dzieki za dobre checi, ale przy WB 1.2 nie dam rady odczytac dyskietki PC 720K a na razie czekam na Kicksart switcher aby wsadzic 1.3 i 3.1

[#9] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Scyzor, post #6

Avail jest dopier w WB1.3

W instrukcji napisane jest ze ta rozszerzenie zle dziala pod k1.2
[#10] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Norbert, post #9

No to zafajnie - musze kupic WB 1.3 na eBay'u

[#11] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Scyzor, post #10

Zrobilem ponowny test:



Wsadzilem kostki do bankow ozbaczonych na czerwono - WB pokazuje 1MB (0.5 on-board + 0.5 from AdRam)

Nastepnie dodalem kostki do bankow oznaczonych na zolto + przelaczylem jumper na 1MB (2 banki po 512) - WB nadal pokazuje tylko 1MB z pierwszego ustawienia



[#12] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@Scyzor, post #11

Tak z ciekawości, masz tam ten kabelek z podstawką, co montuje się pod któryś układ na płycie.
Jest tam zworko logia, co i jak. http://www.amiga-hardware.com/showhardware.cgi?HARDID=1015

[#13] Re: A500 z ICD AdRAM 540

@BananB, post #12

Przeciez napisalem powzyej, ze "przestawilem zworke na 1MB" to chyba mam ta podstawke i ten schemat zworkologii ;)



Ostatnia modyfikacja: 06.12.2008 15:45:16
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem