[#1] Siec na amidze, udostepnianie internetu z PC, transfer danych itd
Sprawa wyglada tak:

Posiadam:
-Lacze internetowe przez kablowke, mozliwosc podlaczenia przez usb i ethernet
-PC, WinXP, jedna karta sieciowa, wolne USB
-Amiga (Amithlon), sieciowka
-Przelacznik KVM

Chce zrobic takie cuda:
-Podlaczyc modem kablowy do PC za pomoca USB i sklonowac adres MAC karty sieciowej tak aby zwolnic karte sieciowa PC
-Polaczyc Ami z PC za pomoca katy sieciowej
-Udostepnic Amidze polaczenie internetowe z PC
-Zrobic cos jak otoczenie sieciowe, tak aby PC widzial Amige, albo na odwrot

Czy trzeba byc wielkim druidem aby tego dokonac? Przekopalem forum ale wszystkie tematy tylko ocieraly sie o moje problemy. Czego bede potrzebowal?

[#2] Re: Siec na amidze, udostepnianie internetu z PC, transfer danych itd

@Lorak, post #1

Wszystko prócz zmiany adresu MAC modemu było już omawiane. Możesz na chybił trafił spróbować programu SMAC, chociaż nie wiem czy radzi sobie z modemami ADSL. "-Lacze internetowe przez kablowke, mozliwosc podlaczenia przez usb i ethernet" - Brzmi to jak reklama, zapytaj dostawcy może :). Obejściem problemu będzie kupno sieciówki pod PCI :).

[#3] Re: Siec na amidze, udostepnianie internetu z PC, transfer danych itd

@Korni, post #2

Nie chce zmieniac MACa modemu tylko polaczenia USB, poniewaz gdy podlacze modem do innej karty sieciowej DCHP nie przydzieli mi adresu. Rozwiazaniem bylo by sklonowanie adresu na karte sieciowa ami, ale juz kiedys z tym walczylem i rezultat byl niedostateczny. Niby Miami cos tam moze, ale nie dziala...

Wiem ze moge kupic druga karte sieciowa ale koszty przesylki na allegro wyniosa mnie wiecej niz warta jest taka karta, a w jakims komputroniku dwukrotnie przeplace, a w ogole to ja juz nie chce kolejnych sprzetow, nawet nie mam czasu isc do sklepu, bo jak koncze prace to juz wszystko jest pozamykane.

[#4] Re: Siec na amidze, udostepnianie internetu z PC, transfer danych itd

@Lorak, post #3

A nie wygodniej dokupić router (ze switchem), podłączyć do niego modem przez ethernert i zdefiniować sobie sieć wewnętrzną. Ja mam tak to rozwiązane i dodatkowo nie muszę mieć włączonego, w moim przypadku, Maka, aby Amigi mogły mieć dostęp do internetu. Musisz tylko dokupić router i karty sieciowe do tych komputerów, które ich nie mają, no i kabelki :)



Ostatnia modyfikacja: 12.12.2008 13:20:39
[#5] Re: Siec na amidze, udostepnianie internetu z PC, transfer danych itd

@AS, post #4

Tak zrobie, tylko ze chcialem miec to na 'tu i teraz' a nie mam juz w tym miesiacu kapusty na sprzet wiec jednak bede musial poczekac...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem