[#1] Norton Commander na amige
Poszukuje norton commandera na amige macie moze namiary na taki program ?? wiem ze cos takiego bylo
[#2] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

http://aadb.amiga.me/data/ntp10.html



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 05:40:53
[#3] Re: Norton Commander na amige

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

no jest ale niestety nie do sciagniecia :(
[#4] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #3

A to musisz mieć nortona? Amigowe "comandery" są lepsze.

[#5] Re: Norton Commander na amige

@Pero, post #4

jaki w tym sens uzywac NC na Amidze? ;P

sproboj FileMaster 2.0/3.0 lub bardziej rozbudowanego Directory Opus (Magellan).

[#6] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

Był na cover cd ACS lub Amiga Magazyn , bawiłem się nim kiedys bardzo dawno temu , a najnowsza wersja jaka wyszła to 1.1.

[#7] Re: Norton Commander na amige

@speedy, post #5

Jaki sens to ja nie wiem. Nie używam NC. Ja osobiście korzystam ze "stareńkiego" z 2007 roku DiskMaster`a. Wbrew niektórym (raczej wielu) opiniom program sprawuje się doskonale. Wielkie możliwości konfiguracji sprawiają, że można go sobie idealnie dostosować do codziennej pracy.

[#8] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

[#9] Re: Norton Commander na amige

@Hellena, post #6

Na ACS i MA nie ma. Sprawdzilem CDCatem wszystkie nazwy na "norton" i "commander". Sam jestem ciekawy jak ten program dziala. Nigdy sie z nim nie spotkalem na Amidze (jedynie czesto uzywalem go na PC-Tasku).
[#10] Re: Norton Commander na amige

@Andrzej Drozd, post #9

najlepszym toolem do plikow jest FILE MASTER .. najlepiej w wersji 3.1

[#11] Re: Norton Commander na amige

@HOŁDYS, post #10

Kupy plików na dysku bym nim nie mógł obsługiwać, bo nie kuma długich nazw plików. No a przecież nie będę ciągle tych nazw zmieniał tylko ze względu na to, że jakiś stary soft sobie nie radzi. Wychodzą nowe wersje i ciągle mają ten problem. Trochę dziwne w czasach gdy z sieci ściąga się setki tysięcy plików, a mp3 najczęściej mają bardzo długie nazwy (patrz amigaremix.com czy remix.kwed.org).

Pomijam już to, że z dwupanelowych filemanagerów wyrosłem na Intel Outside 3. Od wtedy używałem Magellana, który wreszcie uwolnił mnie od jednego okna z dwoma listami. :) No i używałem go do momentu gdy Ambient dorósł do poważnej postaci. Zostawiłem sobie jeszcze możliwość otwierania listerów Magellana środkowym przyciskiem ale chyba to wywalę na dobre, bo nie używałem tego od miesięcy. Ambient naprawdę dorósł (nie licząc braku obsługi FTP). Ja nawet pod Windows nie mogę się przełamać do używania TotalCommandera. W pracy mi go kupili, dali klucz a i tak nie używam. Czasem w domu do FTP. Ale to naprawdę rzadko.



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 11:07:42
[#12] Re: Norton Commander na amige

@HOŁDYS, post #10

FILE MASTER


Nie bardzo (o czym juz wspomnial MDW). Chyba ze uzywasz FFS i krotkich nazw. Ja uzywam najnowszego DOpusa4 (dla AOS3/4 i MOS, kazda natywna wersja ma inny numerek).
A wracajac do FileMastera, to co chwile pojawia sie jakas nowa wersja i ja juz sie pogubilem. A moze jednak juz nie ma problemow z dlugimi nazwami?
[#13] Re: Norton Commander na amige

@MDW, post #11

Masz rację, jednak dla Amigi (szczególnie nierozbudowanej) taki dwupanelowiec będzie zbawieniem w porównaniu do Workbencha. Zamiast norton commandera można sprawdzić midnight commandera (jest na aminecie), będzie jak znalazł dla fanów konsolowych appów ;). Przy okazji wspomnę jeszcze o konsoli, KingCon jest dużo wygodniejszy od konsoli dołączonej z AmigaOS3.1.



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 12:10:42
[#14] Re: Norton Commander na amige

@Andrzej Drozd, post #9

No to z kad ja go mogłem miec w tamtych czasach ? :P może nie masz całej bazy , a może był na płycie MACD z eureki.Pamiętam , że w którymś numerze AM był artykuł o tym programie z tytulem "niebieski jak NoC"(czy jakos podobnie) ;)



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 12:46:08
[#15] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

A czy używałeś kiedy DosControl.
Polecam
[#16] Re: Norton Commander na amige

@snigger, post #15

Zgadza sie to był moj głowny program do plików , naprawde super sie go uzywa.

[#17] Re: Norton Commander na amige

@Pero, post #7

dokladnie, ja tez uwazam, ze DM jest najlepszy, ale na codzien i tak magellana uzywam. DM jak mi sie cos spierniczy.

[#18] Re: Norton Commander na amige

@Banderas, post #17

Ostatnia wersja - przynajmniej na Pegu na Mosie - chodzi bezbłędnie.

[#19] Re: Norton Commander na amige

@Hellena, post #14

MACD tez mam wszystkie. Czy pamietasz moze jak nazywal sie plik wykonywalny, katalog lub archiwum tego programu? Norton i Commander odpada, chybac ze chodzi o jakiegos Commandera zwiazanego z GFX lub Nortona dla Maca, ewntualnie jakies scenowe demo - tyle znalazla wyszukiwarka.
[#20] Re: Norton Commander na amige

@Andrzej Drozd, post #19

Spróbuj przeszukać jeszcze raz ze skrótem NTP lub NTC.
[#21] Re: Norton Commander na amige

@AmiArt, post #20

Niestety. Program widmo...
[#22] Re: Norton Commander na amige

@MDW, post #11

dla kogos kto ma jedna czy dwie partycje to nawet windows wystarcza.

[#23] Re: Norton Commander na amige

@HOŁDYS, post #10

http://aminet.net/util/dir/Filer4_07.lha

[#24] Re: Norton Commander na amige

@Hellena, post #6

Też kiedyś używałem i też musiało to być MACD (ACS CD chyba nie) - może jest zakopane w jakimś .dms'ie z obrazem dyskietkowego coverdysku ze starszych numerów MA.

Edycja: Jak pytającemu bardzo zależy to może spytać o udostępnienie programu na forum EAB lub przeszukać TOSECowe składanki "diskmasterów" np. na planetemu



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 15:16:29
[#25] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

[#26] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

Kolega szuka zaprawdę osobliwego programu Szkoda, że nie pojawił się ten wątek jakiś miesiąc temu, bo wtedy właśnie zaformatowałem dyskietkę z amigowym NC. Smętny to (jak na moje oko) program. Niczego ciekawego nie oferował, Ot, zabawka taka, mało funkcjonalna. Ale rozumiem, że sentyment hobbysty robi swoje. Czasami coś takiego najdzie człowieka, że chce mieć już, już, koniecznie jakiś dziwaczny programik. Ze względów ciekawostkowych, sentymentalnych czy co tam jeszcze.
Ale ad rem - żeby nie otwierać niepotrzebnie kolejnego wątku: szukam programu do malowania bitmapowego "Spectra Color". Mało był popularny, odstwał możliwościami od najniższej wersji DP, ale.... No ale mam doń sentyment i ze względów sentymentalnych chciałbym go mieć. Podobnie jak i Fantavision. Może ktoś z Państwa ma/zna źródło/jest skłonny się podzielić? Mniemam, że ochrona prawna powyższch produktów dawno już wygasła, zatem jakby kto miał, to ja chętny bardzo Choć pewnie będę musiał odłączyć blizzarda, żeby to się uruchomiło. I pewnie niczego rozsądnego z tymi programami nie zrobię Ale chcę, chcę, bardzo chcę mieć.

Serdeczności
Des
Ps. Szukam też programu (baaaardzo stareńkiego) Video Generic Master.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 20:00:23
[#27] Re: Norton Commander na amige

@Des, post #26

Oba programy znajdziesz na google dopisujac do nazwy ADF.
[#28] Re: Norton Commander na amige

@devsiok, post #1

Ile ludzi, tyle odpowiedzi. Wśród różności warto obejrzeć sobie jeszcze programik "DirWork 1.62" (opis). Po przejrzeniu menu konfiguracyjnego, praktycznie nie ustępuje D-Opusowi i innym Filemasterom funkcjami. A do tego od początku jest za free.

[#29] Re: Norton Commander na amige

@AlaN, post #28

Mam ten program na dysku i to nie jest NC tylko NTP, jak komuś bardzo potrzebny to mogę podrzucić. Kiedyś go używałem, nawet zrobiłem prosty skrypt instalatora w shellu do niego (a teraz już nic z tego nie pamiętam).



Ostatnia modyfikacja: 12.01.2009 20:15:57
[#30] Re: Norton Commander na amige

@rafgc, post #29

Przeciez podalem w [25] link do programu.

ps.
Ciekawy tez jest EcoDisk (Aminet)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem