[#1] DHCP problem
Znów mam problem (ciągnie się za mną cały czas). Otóż nie ważne czy używam Genesis, Miami (3.2/Dx) i sieciówki na PCMICA/PCI nie mogę się podłączyć do routera (czy to w domu czy np. na AmiWigili :)). Raz kiedyś mi się udało na aktualnej sieciówce PCMICIA pod OS 3.5, ale generalnie nie wiem jak. Amiga nie wykrywa DHCP/DNS i generalnie trzeba wszystko na "sztywno" ustawić, ale to ostatnio przestało u mnie działać jakieś dwa dni temu. W sieci lokalnej gdy robię pinga (z pieca) na Ami nie ma nic, neta oczywiście też nie mam mimo, że Miami jest online. Powstaje pytanie czy z "nowoczesnymi" routerami nie da się używać Ami (i trzeba je przestawić na statyczne ip?)? Czy może są jakieś tajne sztuki?
[#2] Re: DHCP problem

@radzik, post #1

Szczerze mówiąc nie udało mi się połączyć dynamicznie Amigi z routerem (ani Miami, ani Genesis), ale po połączeniu statycznym działa bardzo dobrze.



Ostatnia modyfikacja: 14.01.2009 09:41:07
[#3] Re: DHCP problem

@AS, post #2

Zgadzam się w 100%!

[#4] Re: DHCP problem

@radzik, post #1

jak na statycznym tez nie dziala to moze pomoze dopisanie dnsow dostawcy.

[#5] Re: DHCP problem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

W Genesis wręcz wymagane.

[#6] Re: DHCP problem

@AS, post #5

Czyli generalnie najlepiej router ustawić na statyczne IP i każdemu sprzętowi przydzielić określone IP?
[#7] Re: DHCP problem

@radzik, post #6

Możesz tak, a możesz inaczej. W routerze ustawiasz zakres numerów IP podłączonych urządzeń, domyślmie jest tam ustawione 100 lub 50 numerów. Masz do routera podłączonych np. 5 komputerów. Więc w Amidze ustawiasz statyczny numer powyżej tej ilości + jakiś zapas np. 10. Wtedy router przypisuje dynamicznie wszystkim po kolei uruchomionym urządzeniom adres, a jak Amigę się włączy to ona lokuje się w ustawionym u siebie numerze. I nie koliduje to z niczym - no chyba, że dołączysz więcej urządzeń niż ustawiłeś numer w Amidze, wtedy może być konflikt.
Możesz też ustawić w routerze numer dla Amigi zarezerwowany i taki sam w Amidze, a resztę dynamicznie.
W ten sposób nie musisz wszystkiego ustawiać w każdym komputerze, tylko w samej Amidze.

[#8] Re: DHCP problem

@AS, post #7

Witam, ja uzywam MiamiDX i tez mam router i z tego co probowalem to u mnie dziala DHCP, mam router TP-Link TL-R402M, karta Xsurf 3cc na Zorro ,wiec niewiem w czym problem. pozdrawiam

[#9] Re: DHCP problem

@radzik, post #1

a przesuwałeś pulę adresów DHCP? Tak, żeby powiedzmy statyczne adresy to były 192.168.100.100 do 110, a od 110 przyznawane dynamicznie?

Próbowałeś skonfugurować AmiTCP? Co prawda ja używam konfiga statycznego, sprawdzę jak będzie z DHCP jak Amy znowu będzie działać.

[#10] Re: DHCP problem

@Bagheera, post #9

Generalnie poddałem sie i Ami ustawiłem na sztywno. Chodzi i działa, więc już więcej nie kombinuję.
[#11] Re: DHCP problem

@radzik, post #10

Static jest lepszy, zawsze wiesz, które urządzenie ma jaki IP. Niebywale istotne przy przekierowywaniu portów :]

[#12] Re: DHCP problem

@Bagheera, post #9

Moj router przydziela adresy DHCP z zakresu 10.10.100.100 do 199 i DHCP u mnie dziala.
AmiTCP nie probowalem, jakos nie bylo okazji, polubilem Miami. Zgadzam sie ze konfig statyczny ma zalety i moja Ami ma adres statyczny ale jednak DHCP u mnie dziala. Czasem potrzebuje przeslac pliki z Ami na PC i dlatego Ami ma statyczny adres, oczywiscie adres poza zakresem DHCP.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem