[#31] Re: Amiga Classic PPC

@HOŁDYS, post #24

nie wiem moze cos sie zmienilo.. ja mialem PPC w 1999 r
i pamietam ja przez pryzmat jak to sie cielo ruszajac myszka..;/
Contex2Switch byl nie do wtrzymania


Jak już starasz się używać "mądrych określeń", to rób to w sposób poprawny.
Opisywany przez Ciebie objaw nie ma nic wspólnego z context switchami, tylko z priorytetami tasków/procesów, i/lub z blokującymi layerami (mcp o ile pamiętam ma na to łatę). Blokujące layery i słaby sheduler to są ogólnie wady OS3.x, niezależnie od tego na jakim procesorze ten system działa.

[#32] Re: Amiga Classic PPC

@HOŁDYS, post #20

Specjalnie dla ciebie wyciągnąłem oryginalną muszkę i podpiąłem do portu. Zapuściłem mp3 na PPC i machałem myszką ile wlezie. Do tego aby było trudniej zacząłem machać myszką podłączoną do USB (przez Spidera). I co? I nic się nie cięło. Dla ciekawości przełączyłem Workgencha z VooDoo3 na AGĘ i puściłem audio przez Paulę (do tej pory dźwięk szedł przez Toccatę na ZorroII). I co? I nic. Dźwięk grał dalej i nic się nie cięło. Chyba miałeś coś skopanego :)
[#33] Re: Amiga Classic PPC

@HOŁDYS, post #24

> nie wiem moze cos sie zmienilo.. ja mialem PPC w 1999 r

A ja mam CVPPC od 1997r. i takich szopek nie miałem i nie mam. Może miałeś walnietą ta kartę?
[#34] Re: Amiga Classic PPC

@radzik, post #25

Ale jaki soft na PPC WarpOS potrzebujesz? Co chcesz przyśpieszyć? Jest prawie wszystko. Od loaderów do ImageFX do programów przerabiających pojedyncze klatki na mpega. Jest także wielki kombajn WildFire działający na PPC. Mi jeszcze do szczęścia przydałby się LightWafe na PPC.
Ja jeśli chodzi o backupy, to dla Diavolo także są pakery pod PPC. I wtedy archiwizacja idzie jak burza.
[#35] Re: Amiga Classic PPC

@MinisterQ, post #30

Rozumiem, że przyszłość jest tylko w OS4/MorphOS, ale skoro pod ppc jest również pod OS3.x czemy tego nie wykorzystać? Mówisz, że to karkołomne, się nie znam, ale mógłbyś wyjaśnić czemu tak ciężko przepisać/przeportować program z OS4 (np. AmiDisk) na OS3.x PPC? Ciekawość mnie zżera.
[#36] Re: Amiga Classic PPC

@kmilota, post #34

Loadery do ImageFX to widziałem. Co do Diavolo to ciekawe, gdzie taki dodatek można znaleść?
I właśnie mi jak i Tobie brakuje LightWave na PPC, ale to jeszcze bym przeżył gdyby wogóle działał pod kartą gfx (a nie ślimaczył się, się nie da pracować). Jedyny soft 3d działający to Cinema4D, oczywiście też nie na PPC... (no ale tutaj się nic nie poradzi). Tego mi brakuje, poza ty, przydałby się chociaż AWeb, albo chociaż jego pluginy pod PPC (są jakieś ale alpha/beta i nie działają). Ale co by nie jęczeć jak się nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma.
[#37] Re: Amiga Classic PPC

@radzik, post #35

Przepisywanie takich programów pod PPC nie ma sensu, ze względu na to że sam system działa na m68k. Przyrost prędkości byłby żaden, lub wręcz znikomy, ze względu na tysiące context switchów pomiędzy m68k/ppc w takim programie.
MOS/OS4 nie mają tego ograniczenia. I tu nie chodzi o to że OS4/MOS to "przyszłość" - tu chodzi o względy techniczne.
PPC pod OS3.x może być używany w miarę wydajnie tylko jako rodzaj koprocesora, do którego program odwołuje się raz na jakiś czas, np. przy dekodowaniu strumienia mpeg w jakimś videoplayerze. Na nic więcej nie licz.

[#38] Re: Amiga Classic PPC

@radzik, post #35

przepisanie AmiDisk nie przyspieszy kopiowaniu plikow etc w ogole tego programu nie da sie uzywac i dziala on na ReAction, odpal Filera albo FileMastera, a jak chesz go miec w okienku to wejdz do konfiguracji i zmien screen window na yes. na PPC przepisuje sie programy potrzebujace duzej mocy obliczeniowej np dnetc.

[#39] Re: Amiga Classic PPC

@radzik, post #36

Cinema4D dziala na mosie to scenki mozesz liczyc pod mosem, a zeby szlo jeszcze szybcie to zmien priorytet trance, a Diavolo to przeciez chodzi o kompresory XPK pukpuk ;)



Ostatnia modyfikacja: 17.01.2009 21:06:02
[#40] Re: Amiga Classic PPC

@radzik, post #36

Co do Diavolo to chodzi o kompresory. Znajdziesz je na Aminecie. A co do pluginów dla AWeba czy IBrowsera, to ja wolę datatypy pod PPC. Jeśli ładnie działają pod systemem, to na przeglądarkach także powinny działać.
[#41] Re: Amiga Classic PPC

@kmilota, post #40

No to jasne z tym Diavolo, czlowiek to niekiedy ma daleko do lba. :)
Datatypy ladnie chodza pod IBrowsem, ale AWeb chyba nie korzysta z nich? Albo ja nie umiem tego ustawic.
[#42] Re: Amiga Classic PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

Pod MOS odpalilem LightWave i pobierznie patrzac to da sie pracowac. Co prawda przy renderowaniu ekrany cos tam motaja, ale zapewne da sie sprawe rozwiazac.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem