[#1] terminal emulator
Mam zainstalowane AmiTCP 4.0 i dzięki niemu loguje się przez telnet do mojego laptop'a (na nim Linux oczywiście). Dokonuje tego w zwykłym shell'u. Linux odpowiada mi pytaniem jaki rodzaj terminal'a używam aby mógł dostosować wyświetlanie. Naciskam enter bo nie wiem jaki terminal. Przez co gdy wstukam większą ilość znaków po zachęcie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kursor mi się cofa i nadpisuje to co było wcześniej napisane (w tej samej linijce). Najlepiej się tym nie przejmować tylko na czuja dalej wpisywać. Linux nie widzi tego co mi się wyświetla więc przyjmuje dane bez problemu. Problem w tym że chciałbym się pozbyć takich krzaków w shell'u. Próbowałem już różnych emulatorów terminali, ale one generalnie są do BBSów i nie ma tam możliwości logowania się przez tcp. Czy istnieją jakieś programy na Amigę typu puTTY na łindowsa



Ostatnia modyfikacja: 14.01.2009 13:42:56
[#2] Re: terminal emulator

@QkiZ, post #1

AmTelnet ?
[#3] Re: terminal emulator

@Jacek Piszczek, post #2

a coś z oprogramowania freeware
[#4] Re: terminal emulator

@QkiZ, post #3

http://linuxmafia.com/ssh/amiga.html

Spróbuj coś z tego, jak zadziała, daj znać, bo i mi się przyda.

[#5] Re: terminal emulator

@Bagheera, post #4

No trochę lipa, bo większość jest na procki 68020 w górę. Ja szukam coś na 68000. Znalazłem jakiś port na amiga sourceforge, jeszcze napisze jaki efekt tych testów wyszedł.
[#6] Re: terminal emulator

@QkiZ, post #1

o terminal moze pisz vt100

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem