[#1] Pomoc
Witam
Kiedyś miałem kilka lat Amisię. Teraz próbuję wrócić do świata Ami.
Dostałem A600 i mam problem.
Nie mam kabla do podłaczenia do tv i nie wiem czy AMi jest sprawna.
Po jej włączeniu śiwecą diody od zasilania i stacji. Czy tak powinno być?
Pozdrawiam
[#2] Re: Pomoc

@PTR, post #1

Tylko powinna od zasilania, od stacji tylko w momencie wczytywania coś z dyskietki.

[#3] Re: Pomoc

@PTR, post #1

A kabel kupisz w sklepie za rogiem - wystarczy zwykły antenowy (możesz też pożyczyć od telewizora - podłączasz do gniazda opisanego R.F. MODULATOR). Jakość obrazu nie będzie powalać, ale do celów diagnostycznych wystarczy :)
[#4] Re: Pomoc

@PTR, post #1

Do normalnego oglądania obrazu na TV polecam kabel rgb->scart. Lepszej jakości na TV nie osiągniesz, a jest widocznie lepsza od obrazu z RF czy composite. Taki kabel można nabyć na allegro za około 30 PLN.

[#5] Re: Pomoc

@recedent, post #3

Podłaczyłem kabel antonowy. Jakoś dziwnie w modulatorze się rusza, tzn, jakby nie pasował? Jakby to chinch tam miał być?

Podłączyłem w takim razie przez wyjście na chinche (trzy) i ...
nie ma obrazu, dźwieku to nie wiem :(

I teraz się zastanawiam, czy jesli padł jakiś układ przy chichach od obrazu, to czy jakbym kupił kabel RGB to przez wyjście na monitor mógłbym mieć obraz. Inaczej mówiąc, czy jeśli przez chiche obrazu nie ma czy mógłby być przez wyjście scart?

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 15.01.2009 12:10:49
[#6] Re: Pomoc

@PTR, post #5

Kabel antenowy do wyjścia modulatora, a chinch do composite, to żółte. Na pewno podłączyłeś prawidłowy kabel do prawidłowego wejścia? W modulatorze z tyłu masz jeszcze taki przełącznik i chyba regulator, o ile pamiętam, pobaw się nimi. Co do pytania, taka sytacja chyba jest możliwa, modulator to moduł.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem