[#1] błędy na nagranych dyskietkach
od jakiegoś czasu zastanawiam się jaka może być przyczyna nastepującej rzeczy: ADF nagrane na dyskietkach, przy próbie odpalenia aplikacji na monitorze pokazuje się kilka kolorowych plam i system się zawiesza. Dotyczy to tylko gier, nagrane programy użytkowe wszystkie działają, gra:żadna?
[#2] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #1

aplikacji


Czyli probujesz odpalic na A1200 z WB? Jezeli tak, tak jak dzialaja gry AGA?
Jezeli odpalasz gre OCS/ECS, to uzyj
killAGA lub NOAGA z Aminetu Wrzuc te pliki do C:
Wejdz z Cli do df0:

i wpisz:
noaga gra
[#3] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #1

Czym przerzucasz ADF-y na dyskietki?

[#4] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mailman, post #3

używam Transadf bo z innymi mam problem, a jeśli chodzi o układ graficzny jakiego używają gry, to mam gry oryginalne wykorzystujące OCS/ECS (m in. F117A i Flight of the amazon queen) i wszystkie działają poprawnie
[#5] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@Andrzej Drozd, post #2

sprawdziłem jeszcze wszystko od początku i z grami AGA nie ma żadnego problemu - ez względu na to czy są oryginalne czy nagrywane z ADF. Natomiast OCS/ECS - killAGA i noAGA uruchomione nie robią żadnej różnicy. To w takim razie w czym może być problem?
[#6] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #1

Może masz A1200 by Escom z pecetową stacją?
[#7] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #5

To w takim razie w czym może być problem?

Z kolorowym "galimatiasem", spotykam sie takze czesto, gdy odpalam gre z WB, ktory dziala pod DBLPal. Wtedy owa gre, musze odpalic tak, ze przechodze na PAL i gra juz nie ma tego problemu (oczywiscie tez musze pamietac w niektorych przypadkach o noaga/killaga).
Aktualnie mam fajny monitor pod AGA i nie zaobserwowalem tego problemu ze standardowym trybem 800x600, dedykowanym AGA. DBLPal juz wlasciwie porzucilem calkowicie.
Czy uzywasz moze scandoublera, i w zwiazku z tym wlasnie cos dotyczacego DBLPal? A moze jakis sterownik robi owy problem (a, np. nie wiesz czy zalacza sie on pod scandoublerem?).
[#8] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@Andrzej Drozd, post #7

a w którym pliku w systemie mogę przestawić między tymi trybami? bo moja Amiga jest podłączona do telewizora przez kabel cinch-EURO
[#9] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #8

Jezeli Amiga podlaczona jest do telewizora, tzn. ze uzywasz Palu. Ale profilaktycznie sprawdz w Devs:DosDrivers czy nie masz tam innych trybow. Jezeli jest chocby NTSC, to wyjmij go z tego katalogu.

Dodane: Jezeli uzywasz systemu (lub masz go od kogos) ktory wczesniej pracowal z karta GFX, to warto takze odinstalowac CGX/P96. Warto wykluczyc wszystkie mozliwosci problemu, nawet te ktore wlasciwie nie powinny go stwarzac.
Moze masz cos namieszane (o ile uzywasz) w MCP, w FBlicie lub innych dopalaczach/poprawiaczach grafiki na AGA.

Sprobuj jeszcze odpalic system z BootNoStartup-Sequence i odpal gre z Cli (sprobuj takze z NOAGA/KillAGA).



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2009 21:28:47
[#10] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@Andrzej Drozd, post #9

w tym folderze jest tylko monitor PAL. Jest cała masa innych ale tylko w folderze storage. Odpaliłem też bez strtup sequence, tzn odłączyłem kartę CF i wtedy gry działają Czyli musi jednak być cos z systemem? Gra zainstalowana na HD zachowuje się tak samo - kolorowe plamy. Moja Amiga: płyta główna commodore, flop od amigi, ROM 3.1, system 3.1 zainstalowany na full, karta CF 4GB podzielona na 3 partycje
[#11] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #10

Czyli musi jednak być cos z systemem?

Wychodzi na to ze tak. Jak nie chcesz kombinowac i szukac w jakim pliku lub nakladce tkwi problem, to zaloz sobie drugi, goly system specjalnie dla gier.
Ewentualnie poszukaj tych gier w wersji JST lub WHDLoad.

Dodane: Aha, oprocz NOAGA/KillAGA, warto takze przed odpaleniem gry uzyc:
CPU nocache



Ostatnia modyfikacja: 22.01.2009 17:52:02
[#12] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@Andrzej Drozd, post #11

skopiowalem dysk workbench 3.1 na partycje z grami ale jest jeszcze jedno "ale" : bootowanie odbywa się z partycji na której jest zainstalowana pełna wersja systemu. nie pyta się nawet o zdanie...
[#13] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #12

To ustaw to w HDToolboxie. Zaznacz partycje Gry jako bootowalna i ustaw wiekszy priorytet (np.1, poniewaz systemowa ma pewnie 0).
A prosciej bedzie zostawic priorytet Gry takze na 0 i startowac ja z Early Startup. W Early Startup wchodzisz do Boot Control. Z lewej strony powinienes miec liste wszystkich bootowalnych partycji, natomiast z prawej wszystkie dostepne partycje. Podswietl z lewej strony partycje Gry (nazwe bedzie miala pewnie DHx lub tak jak sobie nazwales ja przy tworzeniu) i wszystko potwierdz. Przy okazji mozesz takze wylaczyc Cache.

PS. Podeslij mi jedna z tych dyskietek. Zobacze co sie da u mnie zrobic aby odpalic ta gre.



Ostatnia modyfikacja: 22.01.2009 20:46:45
[#14] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@Andrzej Drozd, post #13

wielkie dzięki za pomoc OK zainstalowałem system z A500 na partycji z grami i z niej bootuje jak chce grać i wszystkie działają :D
[#15] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@mars, post #1

często w sieci krążą adfy z zepsutych dyskietek. trzeba sprawdzić takowego zanim się go nagra na prawdziwą dyskietkę, aby mieć pewność że to nie wina dyskietki. napisałem już kiedyś na ten temat faq'a (http://qkizmonster.webpark.pl, dział faq, przenoszenie danych).
[#16] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@QkiZ, post #15

a ja mam pytanko czy jest jakas w miare dobra firma ktora naprawia ew czysci stare dyskietki amigowe oraz szukam rowniez firmy ktora w miareszybko naprawie kilka amig w prtzystepnych cenach prosze o jakies namiary

[#17] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@francdt, post #16

po co Ci firma kiedy możesz zrobić to sam. wątpie aby ktoś zajmował się czymś takim. wszędzie pecety które i tak nie odczytają Ci systemu plików FFS.
[#18] Re: błędy na nagranych dyskietkach

@QkiZ, post #17

mam troszke starych stacji amigowych ale niewiem czy nadaja sie do regeneracji czy mozna przywrocic je do zycia ???

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem