[#1] Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?
Jak w temacie. Postanowilem zainstalowac karte CF jako dysk, ale calosc nie chce cos mi dzialac. Chce byc pewien czy nie mam skopanego kontrolera HDD.

Z gory dzieki!

[#2] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@Scyzor, post #1

napisz jakiego modelu Amigi dotyczy pytanie ..

[#3] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@HOŁDYS, post #2

A jeżeli Amiga 600 to jaka wersja romów.

[#4] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@AS, post #3

miałem raz microdrive wyjęty z iPoda mini, który był na tyle wredny, że działał jedynie sam na taśmie (jako master/standalone) i kompletnie nie tolerował prób podłączania drugiego urządzenia na taśmę, bądż przestawiania go w Slave. Proponuję spróbować z drugą kartą, najlepiej innego producenta.

[#5] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@altcomputing, post #4

to fakt ze zworka na adapterze musi byc jako master, bo ze slave nie bootuje (chyba ze da sie cos pokombinowac w bootmenu, ale ja tam nie zagladalem od lat). jednak domyslnie sa sprzedawane z takim wlasnie ustawieniem. co do karty to watpie. jest to mozliwe, ale bardzo rzadko sie zdarza zeby nie wspolgrala z adapterem, a raczej z IDE. w technologii cf zadnych cudow nie ma, bo jest kompatybilna z IDE. adapter cf to bardzo prosta konstrukcja, ktora jest tak naprawde tylko posrednikiem (cos jak by zwykla przejsciowka).
IDE moze byc uszkodzone. ostatnio okazalo sie ze w Amidze mojego znajomego, uszkodzona jest PCMCIA, bo nie chcial dzialac adapter PCMCIA<>CF.
jesli to A600, to musi byc rom przynajmniej 37.300.
najprosciej i najtaniej by bylo podskonczyc do znajomego z Amiga, i sprawdzic czy u niego ruszy.

[#6] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@Scyzor, post #1

Dołączam się do pytania. Hdd/cf/taśma są OK, sprawdzone. Niestety system się nie bootuje. (A jeszcze pare dni temu działało), no i nie wiem, czy się gdzieś ścieżka przerwała, czy coś z układem nie tak, czy coś innego jeszcze. Nie ma jakiegoś softu do autoanalizy? Bo nawet w bootmenu nie widać dysku, czy też CFa

[#7] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@HOŁDYS, post #2

Do siga zajrzyj ;P

[#8] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@GumBoy, post #7

Problem mam na A1200 z KS 3.1. Niestety nie mam nikogo w okolicy aby sprawdzic ta karte na innej Amidze.

[#9] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@Scyzor, post #8

Wyciaganlem dysk 2.5" (10GB) ze starego laptopa i podpialem pod A1200. Po wlaczeniu zasilania mam ciagle szary ekran i Amiga nie chce bootowac.

Wina zbyt duzej pojemnosci dysku czy jednak skopany kontroler IDE?

[#10] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@Scyzor, post #9

U mnie w Amidze 1200 widzi 10 GB na standartowym kontrolerze. Nawet jakbyś miał stary FFS to i tak powinien go zobaczyć, może nie poprawnie, ale powinien widzieć.

[#11] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@Scyzor, post #9

Rozumiem, że w laptopie dysk jest/był widziany?
Po włączeniu zasilania dysk się "kręci"?
Nie podłączyłeś go aby na odwrót (czerwony pasek na taśmie znajduje się przy pinie 1 na płycie i w dysku)?
Odpaliłeś HDToolBox (albo inny program do zakładania partycji na HD) i w jego okienku dysku nie ma?
[#12] Re: Jak sprawdzic czy dziala kontroler IDE?

@APC74, post #11

Dysk sie kreci, ale nie moge zbootowac Amigi z tym dyskiem. Czerwony pasek mam na PIN1 na obu koncach

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem