[#1] A1200 Problem.
Panowie. Kupiłem używaną A1200 i występuje problem z czytaniem dyskietek. Stacja dyskietek po włączeniu kompa „tyka” lecz po włożeniu dyskietki w pewnym momencie przestaje pracować. Zauważyłem, że gniazdo stacji dysków na płycie głównej nie ma jednego bolca. Może ktoś napisać czy tak jest w oryginale? Możliwe, że zostało wyłamane i to jest powodem problemu czytania dyskietek.

[#2] Re: A1200 Problem.

@Mawashi, post #1

Rzeczywiście jednego bolca brakuje, drugi od prawej strony, górny rząd. Tak naprawdę to większa ilość pinów w ogóle nie jest wykorzystywana. Albo więc to wina dyskietki (one lubią się psuć nawet od nieużywania jak to nośnik magnetyczny tego typu) albo coś ze stacją masz nie tak. Ja już dawno przestałem w ogóle używać FFD, polecam odejść od stacji dyskietek, nie jest to pewna forma dostępu do danych.



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2009 14:30:35
[#3] Re: A1200 Problem.

@BagoZonde, post #2

Hmm..stacja i dyskietki są sprawne. Trzeba postawić system na hdd pod WinUAE i zobacze czy Ami wystartuje. Dzięki za odpowiedź.
[#4] Re: A1200 Problem.

@Mawashi, post #3

Spróbuj tak właśnie, może coś innego na płycie jest skopane (oby nie), przyczyn może być wiele, choćby taśma, powodzenia!!



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2009 14:47:11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem