[#1] Przełacznik lpt
http://allegro.pl/item538840856_przelacznik_spliter_lpt_4_porty_manual_auto_elek.html

pare amig i jeden monitor , zadziała jako rozgałćziacz bo już denerwuje mnie ciagle wachlowanie przewodami

[#2] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #1

Tak. Oczywiście, że zadziała - pod warunkiem, że będziesz chciał podłączyć te kilka amig do jednej DRUKARKI.
[#3] Re: Przełacznik lpt

@APC74, post #2

a nie da sić coś zrobić do monitora podobnego ??

[#4] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #3

Wygłupiasz się? Mało to różnych KVMów po sklepach?!

[#5] Re: Przełacznik lpt

@Kitech, post #4

nie wiedzialem myslalem ze dorobie przewody i bedzie dzialalo :P


http://allegro.pl/item537723926_przelacznik_kvm_4_1_reczny_tanio_vga_2x_ps_2.html


to juz na pewno zadziala ;p

[#6] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #5

Zadziała albo i nie. :D Numer polega na tym, że powinien mieć odrębne zasilanie (może i ten ma - spytaj sprzedawcę) - PCty ciągną prąd do KVMa z PS/2, Amisia niekoniecznie. Po za tym jakość analogowego jest tragiczna, przydałby sie cyfrowy (niestety za dużo większą kaskę). Ile w ogóle potrzebujesz podłączyć komputerów (i jakich) pod jeden monitor?

[#7] Re: Przełacznik lpt

@Kitech, post #6

dwie amigi 1200 , 600 przez kabel rgb , i żeby zostalo mi jedno gniazdo wolne czasami A500 podpiąć lub inna amige

[#8] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #7

Dwie amigi 1200 - mają karty grafiki (VGA)??? , 600 przez kabel rgb - przydałby się scandoubler (wtedy podłączysz do monitora VGA) , i żeby zostalo mi jedno gniazdo wolne czasami A500 podpiąć lub inna amige (jak dla A600 - coś na VGA, aby był sens korzystania z przełącznika monitorów VGA).
Wybacz, ale to wygląda na przerost formy nad treścią, albo BARDZO DOKŁADNIE napisz jaki chcesz osiągnąć rezultat!

[#9] Re: Przełacznik lpt

@Kitech, post #8

chcć używać 3 amig na jednym monitorze czy jest to możliwe

[#10] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #7

Poczułem się trochę zagubiony. Więc zacznijmy może od początku.
Ze stopki Twoich postów wnioskuję, że nie masz w swoich Amigach kart graficznych i podłączasz je do monitora/TV za pomocą kabla RGB-SCART (Euro)?
Jeżeli tak, to może powinieneś poszukać takiego właśnie przełącznika, umożliwiającego podłączenie kilku urządzeń (Euro) do jednego monitora - zwykle wygląda to mniej więcej jak skrzyneczka z kilkoma gniazdami Euro i jedną wtyczką na kablu, która wtykasz do TV.

EDIT: Tu znajdziesz kilka takich "skrzyneczek" w cenach 10-200zł



Ostatnia modyfikacja: 26.01.2009 22:48:24
[#11] Re: Przełacznik lpt

@APC74, post #10

Ja się poddaję, nie wiem już o co WoYtkowi chodzi!

[#12] Re: Przełacznik lpt

@Kitech, post #11

nie scart rgb .. jutro napisze bo ja dziś trochć po % i nie dam rady sić skupić ;p

[#13] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #12

Nie ma sprawy. :D

[#14] Re: Przełacznik lpt

@WoYtEk, post #5

Omijaj z daleka - jakość obrazu z takiego przełącznika jest beznadziejna. Wariant ręczny nadaje się do drukarek, gdzie umiarkowane straty sygnału nie mają znaczenia. Do monitorów tylko "elektroniczny" KVM.
[#15] Re: Przełacznik lpt

@Daclaw, post #14

Jestem odmiennego zdania. Używam podobnego ale dwupozycyjnego i nie narzekam
na jakość obrazu. Być może zależy to od wykonania przełącznika.

Mój jest f-my Manhattan. pomysł
[#16] Re: Przełacznik lpt

@snigger, post #15

Mam ten Manhattan i jest do bani. Czasem nie każdy kolor zaskoczy, zniekształcenia są zbyt duże przy tekstach, ogólnie obraz jest lekko rozmyty.. Kable D-Sub musiałem kupować 2 razy bo pierwsze zbyt zakłócały sygnał.

[#17] Re: Przełacznik lpt

@necavi, post #16

Czyli miałeś pecha.

Lub ja wyjątkowe szczęście. :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem