[#1] CD-ROM na PCMCIA?
Czy taki wynalazek ma szansę zadziałać?
http://www.allegro.pl/item555724689_nowy_naped_cd_rom_na_pcmcia.html

Chodzi mi o kwestię ewentualnych sterowników na Aminecie, ktoś ma jakieś doświadczenie z czymś takim?

[#2] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@Jacques, post #1

mysle ze nie pojdzie ..

[#3] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@HOŁDYS, post #2

Dlaczego?

[#4] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@arti4-92, post #3

No właśnie HOŁDYS ;) Poproszę raczej o fakty niż spekulacje ;)

[#5] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@Jacques, post #4

masz sterowniki do tego urządzenia?
Owszem, były CD PCMCIA dedykowane Amidze, ale właśnie - one były jej DEDYKOWANE.
Oczywiście, nic nie szkodzi kupić i sprawdzić, skoro w aukcji piszą, że pasuje do każdego notebooka, więc zapewne od strony elektrycznej przynajmniej będzie pasować do A1200 czy A600.
[#6] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@wali7, post #5

Niekoniecznie. Może wymagać 32-bitowej PCIMCI.
[#7] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@wali7, post #5

nie zadziala testowalem swego czasu takie rozwiazanie DELLA (CDROM na PCMCIA ) przynajmiej mi sie ni udalo zmusisc do dzialania z driverami dla dedykowanych urzadzen



Ostatnia modyfikacja: 27.02.2009 12:45:58
[#8] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@HOŁDYS, post #7

Chyba muszę spróbować, bo mam F-S 16bit

[#9] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@HOŁDYS, post #7

Znalazłem coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=700430112

Skąd miałeś sterowniki? Skąd można je ściągnąć?

Jestem ciekaw czy z tym zestawem by poszlo:>?

[#10] Re: CD-ROM na PCMCIA?

@Jacques, post #1

Były onegdaj modne takie wynalazki.
Q- Drive, Overdrive, Zappo.
Wszystko to bylo mało wygodne, zawodne, drogie.
Najprostsze, najrozsądniejsze wyjście, czyli CD - rom Atapi odesłało do lamusa te konstrukcje. Używalo się ich pierdyliard lat temu, póki nie było sterowników Atapi/ATA. Dziś podłącza się napęd CD/DVD w Amidze bez dziwacznych kombinacyj i problemów.
Q- Drive, Overdrive, Zappo - to li tylko ciekawostki dla kolekcjonera. Nie do codziennej pracy, w żadnym razie.

Z szacunkiem
Des

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem