[#1] Mediator
Witam Mam problem dotyczy ona sterownika karty sieciowej wpiętej w mediatora po aktualizacji sterownika FastEthernet.device do wersji 1.12 z pakietu MM_CD UP 1.23 sieć przestaje działać po wejściu do miamidx w zakładce hardware/sana-IIparametrs i kliknięciu na Query device zmienia się hardware adres karty niż na sterowniku FastEthernet.device 1.8 co może być przyczyną zaznaczam że na wersji 1.8 sieć działa poprawnie testowałem na innym komputerze w sieci i efekt jest ten sam :(

[#2] Re: Mediator

@Krzysztof, post #1

hmm. postaraj sie napisac jeszcze raz, tym razem z przecinkami i kropkami. postaraj sie tez dokladniej napisac o co ci chodzi w "zmienia się hardware adres karty niż na sterowniku FastEthernet.device 1.8 " .
u mnie na 1.12 karta chodzi os samego poczatku bezproblemo.
[#3] Re: Mediator

@v., post #2

napisał(a): > hmm. postaraj sie napisac jeszcze raz, tym razem z > przecinkami i kropkami. postaraj sie tez dokladniej napisac o > co ci chodzi w "zmienia się hardware adres karty niż na > sterowniku FastEthernet.device 1.8 " . > u mnie na 1.12 karta chodzi os samego poczatku bezproblemo. chodzi mi oto że każda karta sieciowa ma swój adres sprzętowy wpisany na stałe,i po zmianie sterownika ze starszego na nowszy zmienia sie adres sprzętowy tak jakbym zmienił karte sieciową na inną.mam łącze stałe i każdy komputer w sieci ma wpisany swój adres sprzętowy karty i działa tylko z tą kartą sieciową .po zmianie sterownika zmienia mi się adres sprzętowy karty i przez to niejestem widoczny w sieci :(

[#4] Re: Mediator

@Krzysztof, post #3

Wiekszosc kart nie umozliwia zmiany MAC, ale nawet te ktore to robia maja swoj wlasny staly.
Strzelam ze juz w starym konfigu miales podmieniany MAC (np. uzyles "gotowego" konfigu od kogos i w ten sposob masz adres mac po kims "w spadku" :) i teraz sterownik wczytuje ten wlasciwy. Jesli tak jest to wpisz reczenie stary adres (tzn. ten ktory miales poprzednio) i powinno byc po klopocie.
[#5] Re: Mediator

@v., post #4

na starym sterowniku adres karty MAC jest odczytywany prawidłowo na nowszej jak nawet zmienie go ręcznie to się niepołączy z siecią podejrzewam że skopany jest sterownik

[#6] Re: Mediator

@Krzysztof, post #5

w takim razie support@elbox.com
[#7] Re: Mediator

@v., post #6

Wysłałem sterownik do Elboxu i powiedzieli że jest dobry.u kolegi jest ten sam problem ale na moim sterowniku.kłopoty ze sterownikiem zaczeły się od wersji 1.10 tyle że wersja 1.10 prawidłowo odczytywała MAC adres karty ale były kłopoty połączeniem się z siecią.osobiście to nie jest dla mnie problem bo mogę jechać na starszych sterach,ale byłem ciekaw jak to jest u innych

[#8] Re: Mediator

@Krzysztof, post #7

u mnie nie ma problemu. jedyne co sie zmienia to transfer. z wersji na wersje jest lepszy :)
[#9] Re: Mediator

@v., post #8

v. napisał(a): > u mnie nie ma problemu. jedyne co sie zmienia to transfer. z > wersji na wersje jest lepszy :) A może przetestował byś ten mój sterownik :D jak tak to daj namiary na skrzynke / gadu gadu

[#10] Re: Mediator

@Krzysztof, post #9

witam! ja też mogę przetestować ten sterownik.. przy okazji sprawdzę czy lepsze transfery są możesz podesłać go mailem.

[#11] Re: Mediator

@Krzysztof, post #9

W devs:networks mam to:

FastEthernet.device 1.12 (6964 bytes)
(06 MAR 03) written by Pawel Stypula and copyright (c) 2001-2003 ELBOX COMPUTER, all rights reserved.

md5sum z pakietu pgp podje nastepujacy hash:

d4f28e8b309acfc2a6e68725c7324306

pci.library mam w wersji 5.10 (26 FEB 03)

numer gg: 1745741 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem