[#1] software failure
witam !

niedawno wpadła mi w ręce A600, którą obecnie próbuję jakoś rozbudować (niestety jest goluteńka).
Martwi mnie jedna rzecz: po włączeniu amigi jest ok, pojawia się animacja startowa i czyta z dyskietki, ale gdy po pewnym czasie ją zresetuję, czy to zasilaniem, czy ctrlAA, pojawia się komunikat "software failure", za każdym razem inne rzeczy w adres i task są wypisane. Dopiero po kilku próbach resetu normalnie się uruchamia. Wie ktoś może czym to jest spowodowane? Kość z kickiem dociskałem, próbowałem szukać zimnych lutów (bez skutku).....

pozdrawiam !

[#2] Re: software failure

@Raistlin83, post #1

...i dzieje się to niezależnie od tego co wczytujesz z dyskietki?
[#3] Re: software failure

@recedent, post #2

Ano niezależnie :( gdyby przy wczytywaniu programu wyskakiwał failure, wiedziałbym którego programu to wina. Niestety ten software failure potrafi pojawić się po zresetowaniu z poziomu ekranu startowego (tego z dyskietką).

Teraz Amisia chodzi ciągle od 3 godzin i o dziwo, kilka prób resetu powerem i klawiaturą nie spowodowało błędu. Ale poprzednio jak próbowałem, to gdzieś dopiero po 8 resecie podniosła się normalnie.

Od razu chciałem zaznaczyć, że jestem "amigowcem" od niecałych 2 tygodni :D bardzo mało narazie wiem o tym sprzęcie i gdybym zadawał głupie pytania, proszę o wyrozumiałość :)

[#4] Re: software failure

@Raistlin83, post #3

Ja bym na wszelki wypadek (zanim zaczniesz grzebać w bebechach) zapuścił antywirusa. Może jakiś Saddam Ci się zalęgł na dyskietkach?
[#5] Re: software failure

@recedent, post #4

no plan jest dobry, ale chwilowo muszę z nim poczekać. Najpierw muszę zorganizować dyskietki z WB, kicka 37.350 i tasiemkę do HDD. Potem poprzenoszę z PCta ADFy na dyskietki :)

Ale gdyby to była kwestia wirusa, to po wyłączeniu i włączeniu amigi powinien pokazywać się zawsze ekran startowy, prawda? U mnie po wyłączeniu i włączeniu właśnie często jest "software failure" i dopiero po kliknięciu LPM pojawia się ekran startowy, ten z dyskietką. Podejrzewałem że może kick jest uszkodzony, ale po zmianie na 1.3 z A500 też czasami pojawia się guru meditation, w podobnych okolicznościach :(

[#6] Re: software failure

@Raistlin83, post #5

Ano racja. W takim razie stawiam (niestety) na bebechy :(

(ale jak wyłączasz i włączasz to na przynajmniej 30 sek. jest bez prądu, tak?)



Ostatnia modyfikacja: 30.06.2009 09:25:29
[#7] Re: software failure

@recedent, post #6

tak, po wyłączeniu czekam chwilę. Poobserwowałem ostatnio zgreda i zauwazyłem, że na "zimno" podnosi się bez problemów, po tak może kilkunastu minutach pojawiają się errory dość często, a po dłuższym czasie znacznie rzadziej. Spróbuję ją może zabrać do pracy, pomaziam PCB topnikiem i wrzucę do pieca rozpływowego, może przejdzie :D a jeśli nie...to będę na kupnie A 600 :(

[#8] Re: software failure

@Raistlin83, post #7

To może być spowodowane praktycznie wszystkim. Znaczy - lista potencjalnych uszkodzeń dających takie objawy jest nieskończenie długa. Niemniej jednak, kiedyś, bardzo dawn temu, miałem podobny problem z A500+. Okazało się, że wina leżała po stronie zasilacza. Coś tam z nim było niehalo, niestabilnie pracował, napięcie mu skakało. Wymienilem na inny, problem zniknął. Zatem może spróbuj z innym zasilaczem?

Z szacunkiem
Des

[#9] Re: software failure

@Des, post #8

Przetestuj pamięć (RAM, jak się da to i ROM) jakimś programowym testerem. Np tym: http://aminet.net/util/moni/MemTest.lha



Ostatnia modyfikacja: 30.06.2009 18:01:24
[#10] Re: software failure

@C2H5OH, post #9

No to pozostaje mi przyjrzeć się pamięci, zasilaczowi i lutom na płycie. Ciekawa sprawa: zorganizowałem taśmę do dysku 2,5". Po podłączeniu do Amisi starego dysku 500 MB, od wczoraj ani razu nie zobaczyłem "software failure" - zobaczę jak to będzie dalej się zachowywać, mam nadzieję że będzie ok :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem