[#1] ps2m - LMB działa z opuźnieniem
Witam,

Czy ktoś z was koledzy i koleżanki miał problem z ps2m?
Uruchomiłem sobie ten projekcik wczoraj i od razu zauważyłem że zwolnienie przycisku myszy wcale nie powoduje że ten ów przycisz przestaje być wciśnięty w systemie. Efekt jest taki że kliknięcie pod ikonami i przesunięcie nad ikonami powoduje ich zaznaczenie. Podobnie się dzieje w programach np przy przesuwaniu skrola okna zaznaczają się pliki.
Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić?
Projekt wykonany w wersji 1.5 ps2m 5button.

Pozdrawiam

[#2] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Thom/CT, post #1

Byl niedawno podobny temat. Forumowicze wywnioskowali ze opoznienie/brak dzialania wynika ze slabego zasilania. W sygnaturze widze ze masz 'desktopa'. Jezeli uzywasz myszy laserowej to zapewne jest to ta sama przypadlosc.

[#3] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Logan, post #2

Witam,

Myszka jest optyczna (czerwone światło :) ) taki stary OEM logitecha, pobiera ok 100mA.

Pozdrawiam

[#4] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Thom/CT, post #3

Sprawdź mychę na innym komputerze. Jeżeli opóźnienie występuje - myszka do naprawy/wymiany. Jeżeli nie występuje - spróbuj odłączyć któreś z dodatkowych urządzeń aby odciążyć zasilacz. Jeżeli opóźninie nadal występuje - sprawdź z ps2m inną mysz lub czy przejściówka na pewno działa poprawnie.

[#5] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Logan, post #4

Mysz dziala na innym komputerze (pc) dobrze.
Amiga jest zasilana z zasilacza od A500 (tego lekkiego).
Zastanawia mnie jeszcze czy problemem nie moze byc prypadkiem to ze mysz jest USB a podlaczona wg schematu:
http://pinouts.ru/InputCables/usb_ps2_mouse_pinout.shtml
Jesli chodzi o testy z innymi myszami to nie mam na razie z jakimi bo nastepna jaka jest na usb nie dziala z tak podlaczona a reszta jest ps2 a zeby ja podlaczyc musial bym komputer znowu rozebrac a na to czasu nie bylo. Nie mniej jednak chyba trzeba bedzie dorobic gniazdo ps podlaczone rownolegle do tego usb.
Czy ktos moze wie jakie jest najnizsze napiecie przy jakim calosc powina dzialac?
Pytam bo wydaje mi sie ze nie bylo ono mniejsze niz 5V na wyjsciu do myszy.

Pozdrawiam

[#6] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Logan, post #4

Trudne do uwierzenie ale to wina myszy. Zrobiłem krosa między wyjściem dławika (tuż przy gnieździe zasilania) a rezystorem R352 a później zwarcie na tym że rezystorze i uzyskałem ok 4.993V i w dalczym ciągu mysz zachowywała się tak samo. Po wyjęciu wszystkich bebechów z amigi poza fdd, efekt był taki sam choć napięcie było większe (trochę mniej niż 5.1V).

W końcu do akcji wkroczyła mysz A4Tech na PS2, odpowiedni kabel i działa!!!
Zworka na rezystorze nawet nie była potrzena i napięcie już nie spada do 4.66-4.77 jak na optyku logitecha.

Pozostaje tylko kwestja rolki. Nie działa skrol, za to przycisk pod rolką tak.
Ma ktoś pomysł dlaczego? FreeWell jest załadowany w WBStartup - przełączają się ekrany za pomocą kliku przyciskiem rolki.

Pozdrawiam

[#7] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Thom/CT, post #6

Witaj!

Pierwsze rzecz - aby korzystac z rolki trzeba ingerowac w drugi port joya w przeciwnym razie ps2m obsluzy mysz z trzema "batonami" ;)
Po podlaczeniu do drugiego portu masz mozliwosc skorzystania z 5 "batonow" i 2 rolek. W dokumentacji wszystko jest porzadnie opisane, a skoro poradziles sobie z wykonaniem przejsciowki to i z reszra pewnie tez dasz rade i przerobisz temat. Powodzenia! :)

[#8] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Thom/CT, post #1

Ja mialem bardzo podobny problem. Z opoznieniem dzialal prawy klawisz myszy, lub nie dzialal wcale. Czasem pomagalo wylaczenie Amigi i jej ponowne zalaczenie. Za to przycisk przestawal skutecznie dzialac w grach, co uniemozliwialo np gre w The Settlers. Sprawe w 100% zalatwila... zmiana zasilacza. Amigowy zasilacz 25W nie dal rady po prostu. Sam port nie byl przewidziany do zasilania przelotki i ukladow w myszce opycznej (ja mam laserowa, na jedno wychodzi). Zmienilem na 300W ATX, oczywiscie mialem go za free, po prosto dowolny silniejszy od Amigowego i powinno smigac. Po tej zmianie prawy klawisz myszy zaczal funkcjonowac tak, jak powinien. Bez zadnej, najdrobniejszej zwloki zauwazalnej golym okiem ;).
[#9] Re: ps2m - LMB działa z opuźnieniem

@Lokaty, post #7

Witaj,

Tak mi się wydawało że dam radę, ale nie wiem czemu to nie działa :)
To że drugi port musi być podłączony to wiem i nawet podłączyłem, sprawdziłem nawet na przejścia czy dobrze a tu zonk wszystko niby dobrze, FreeWell załadowany a działa mi tylko ustawione przełączanie okien pod przyciskiem rolki. A ponieważ nie chce sobie włosów powyrywać pytam. Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Tak przy okazji projekt płytki, którą wykonałem i która się mieści w starym miejscu gniazda myszy mogę podesłać lub udostępnić na ppa. Nie miej jednak uprzedzam że nie jest doskonała i z powodu małej wielkości wymaga dość sporo połączeń drutowych pomiędzy portem we i wy myszy. Co można oczywiście zastąpić odpowiednio przygotowanym kablem.

Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 04.08.2009 16:09:06
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem