[#1] maski i more
Witam.

Mam 2 pytania:

Czemu da sie zrobic tak: dir #?.slave i pokazuje AllTerrainRacing.slave, ale juz nie da sie zrobic whdload #?.slave ?

Drugie pytanie to jak puscic wyjscie z ls (amitcp) lub dir na program typu more lub less?

Pozdrawiam
[#2] Re: maski i more

@pjk, post #1

pjk napisał(a):

> Czemu nie da sie zrobic whdload #?.slave ?

Bo tak WHDLoad został zaprogramowany, bo potrzebuje konkretnego pliku do załadowania, bo nie korzysta z mask... niewiem. A po co ci to? ;)

[#3] Re: maski i more

@Shoonay, post #2

Po to zeby zrobic uniwersalny skrypt ladujacy, typu:

whdload *.slave

nazwe go np wh, wejde do katalogu z gra (cd gry/superstardust) napisze wh i gra smiga.

Pozdrawiam
[#4] Re: maski i more

@pjk, post #1

...ale juz nie da sie zrobic whdload #?.slave...

Ponieważ może być więcej niż jeden slave w katalogu. Dlatego WHDLoad nie używa masek. Jeżeli budujesz jakiś skrypt do uruchamiania gier i chciałbyś to obejść, to (dla systemu 2.0+) powinieneś zrobić to tak:

LIST #?.slave LFORMAT %N >ENV:WHDL
WHDLoad $WHDL

W skrócie: polecenie LIST wrzuci nazwę slave do zmiennej WHDL, którą to nazwę z tej zmiennej WHDLoad sobie pobierze. Dla systemów starszych niż 2.0, trzeba będzie to trochę zmodyfikować.


...jak puscic wyjscie z ls...
Przez PIPE:



Ostatnia modyfikacja: 26.07.2009 15:08:18
[#5] Re: maski i more

@pjk, post #3

Hm.. Słyszałeś może kiedyś o takim dziwnym wynalazku, który nazywa się ikony? ;)

[#6] Re: maski i more

@pjk, post #3

Po pierwsze WHDLoad jest programowany z myślą o ikonach.
Po drugie możesz sobie zrobić skrypt pod DirOpusa który ładuje gry auto-magicznie za naciśnięciem jednego klawisza i wskazaniem slave'a.
Po trzecie są programy typu iGame czy KGWHDLoad które ładują wszystkie gry jakie masz dostępne, do pamięci, a ty tylko klikasz.

Nie zawsze warto wymyślać na nowo koła, czasami inni ludzie też wpadają na takie pomysły jak my ;)

[#7] Re: maski i more

@Shoonay, post #6

No i boska Lemoniada do uruchamiania... :D

[#8] Re: maski i more

@pjk, post #1

Drugie pytanie to jak puscic wyjscie z ls (amitcp) lub dir na program typu more lub less?

Jeszcze wrócę do tego. To też będzie część jakiegoś skryptu? Jeżeli tak, to najprostszą metodą (bez motania się z PIPE: ) będzie przekierowanie wyjścia z stdout do pliku, a następnie wyświetlenie tego pliku.

Przykład:

DIR >T:Xout
MORE T:Xout

Polecenie DIR zamiast wyświetlić zawartość w CLI zapisze ją do pliku "Xout", w T: a następnie program MORE wyświetli ten plik.



Ostatnia modyfikacja: 26.07.2009 15:24:43


Uśmieszki mnie dobijają czasami... :(



Ostatnia modyfikacja: 26.07.2009 15:25:51
[#9] Re: maski i more

@pjk, post #3

Ja robię to tak:

alias r whdload `list quick nohead #?.slave`

` <- znak nad tyldą (lewy górny róg klawiatury)


Zaletą jest to, że nie trzeba pisać dodatkowego skryptu, wystarczy dodać tę linijkę do s:shell-startup.

Jestem w katalogu gry, wpisuje r [ENTER] i po sprawie.

Świetnie się sprawdza z Shellami które oferują uzupełnianie nazw.



Ostatnia modyfikacja: 26.07.2009 15:59:32
[#10] Re: maski i more

@ppill, post #9

No wlasnie, apropos shelli. Jakie polecacie (koniecznie z dopelnianiem nazw), zajmujace malo pamieci?

Pozdrawiam
[#11] Re: maski i more

@ppill, post #9

Ja tam wolę aliasy trzymać w Shell-Startup. "Niezaśmiecona" zbędnymi wpisami Startup-Sequence szybciej jest przetwarzana (komputer szybciej startuje).

[#12] Re: maski i more

@APC74, post #11

To TAK jak ja. Napisałem s:shell-startup ;)
[#13] Re: maski i more

@ppill, post #12

Heh. :D Na ślepia mi padło...

[#14] Re: maski i more

@pjk, post #3

A po co taka kombinatoryka? Ikonek nie ma? Pamiętaj że niektóre gry wymagają wręcz dodatkowych opcji (choćby opcje CUSTOMx= czy NOCACHE)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem