[#1] Co jest usterką a co zwykłym objawem Amigi
Witam

Poniewaz ciągle odkrywam coraz to nowe problemy z moją Amiga 1200 którą mam od niedawna mam takie pytanie. Po uruchomieniu workbencha 3.0 klawisze w klawiaturze numerycznej nie działają (oprócz trzech pierwszych szarych od góry). Naciskając czy to Enter czy * czy jakąś cyfrę nic sie nie wyswietla. Myslałem że to zepsuta klawiatura (niemiecka wersja) ale w A500 jest podobnie z tym że jej to akurat jej wierzyć nie mogę do końca bo z jej klawiaturą sa inne ewidentne problemy. Czy to uszkodzenie czy jakoś się aktywuje klawiature numeryczną w A1200?

A tak przy okazji jakie są wasze problemy z działaniem amigi, co do których macie wątpliwości czy to awaria/usterka czy tez normalny objaw?

Pozdrawiam

[#2] Re: Co jest usterką a co zwykłym objawem Amigi

@silverbud, post #1

Sama klawiatura może być sprawna, jednak jej złącze/interfejs już nie. Sam kiedyś miałem podobny problem - górny szereg qwert aż po enter ni działał. Pomogło dociśnięcie intergejsu klawiatury który się poluzował (Amigę mam w obudowie Tower)
[#3] Re: Co jest usterką a co zwykłym objawem Amigi

@Logan, post #2

Tego się obawiałem ... pewnie znowu czeka mnie zabawa w lutowanie. Jedną usterkę usunąłem to następna się pojawia. Jeszcze trochę i całkiem zwątpię :(

[#4] Re: Co jest usterką a co zwykłym objawem Amigi

@silverbud, post #1

Nie aktywuje się, po prostu musi normalnie działać. Czyli usterka ewidentna. Dociśnij taśmę klawiatury, może się poluzowała po prostu?

Z szacunkiem
Des

[#5] Re: Co jest usterką a co zwykłym objawem Amigi

@Des, post #4

Niestety dociśnięcie nie działa, spróbuje izopropanol, ale przypuszczam, że to jakies zwarcie. Kupno nowej klawiatury też pewnie nie pomoże?

Ma ktos z was schemat wyjścia bloku numerycznego klawiatury na tasmę do portu? Połączenie port-procesor klawiatury juz mam.



Ostatnia modyfikacja: 30.07.2009 12:00:52
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem