[#1] głośno w mediach o Amidze
:)

http://www.onet.pl/ - główna strona po środku, a dokładniej:
http://technowinki.onet.pl/4,5056,1567370,1,1,artykul.html

[#2] Re: głośno w mediach o Amidze

@zangief, post #1

Hehe od pewnego czasu modne jest "jaranie się oldschool'em" więc jeszcze kilka takich artykułów i będziemy mieli stado "dzieci neo", które zeby być "trendy", "jazzy" czy jak to się tam teraz mówi ;) zaczną się interesować starymi komputerami. Nie wiem czy taki rozgłos medialny to coś dobrego w tym przypadku :)

A odnośnie pytań z końca artykułu to za 20 lat z obecnych komputerów nic już nie zostanie, chyba że komputery klasy PC przestaną istnieć ;) Poza tym w przypadku PeCetów otwarta architektura nie pomaga w tym żeby sprzęt stawał się kultowym :)


Pozdrawiam rotfl

[#3] Re: głośno w mediach o Amidze

@Ciapo, post #2

Jeszcze się kiedyś doczekamy dzieciAmigi :D

A tak serio średnio interesujący artykuł, bardzo małe streszczenie na temat retro. Szkoda że nie ma żadnej wzmianki o kontynuacji dzieła Amigi.

[#4] Re: głośno w mediach o Amidze

@zangief, post #1

Na onet to nawet nie wchodzę, to jeden wielki burdel.
Ale teraz zrobiłem wyjątek, i co? Mydelniczka

[#5] Re: głośno w mediach o Amidze

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Artek faktycznie nędzny. Za to komentarze pod nim - cymes! Dzieciom wyszło, że była Amiga falcon i ST. A standard xJP to opracował ksiądz Robak. rotfl

[#6] Re: głośno w mediach o Amidze

@zangief, post #1

Wytłumaczenie jest, niestety, banalne - sezon ogórkowy.

Krucho musi być z tematami, skoro oblanie pianą jakiegoś menela stało się jednym z najbardziej bulwersujących wydarzeń tygodnia. ;)
[#7] Re: głośno w mediach o Amidze

@zangief, post #1

Amiga 1200 zastąpiła modele 500+ i 600 w roku 1992. Ten komputer również cieszył się dużym zainteresowaniem użytkowników i był zarazem ostatnią seryjnie produkowaną Amigą.

No comments.

[#8] Re: głośno w mediach o Amidze

@zangief, post #1

Pierdoły, panie.
To ju lepiej, jakby nic nie mówili, niż głupoty opowiadali.
No, ale jest jak jest. Zbyt nas mało, żeby całemu światu opowiedzieć prostą prawdę o Amidze, choć garść podstawowych, ale nie wyssanych z palca, nie medialnych, prawdziwych faktów zapodać.

Często - gęsto spotykam się ze zjawiskiem takim - ktoś widzi jakąś prezentację, którą machnąłem na Ami (w Scali. w Media Point), jakiś obrazek wyrenderowany w Cinema 4D - i pada pytanie: "Ty, a czym to zrobiłeś"? Jak mówię, to nie wierzą. Reakcja stereotypowa: "Amiga? No bez jaj, nie żartuj... Amiga to taka maszynka do gier była. Mialem przecież, to wiem."

Heh. Zdaje się, że w Polszcze odsetek ludzi używających Amigi do pracy niewielki był. Mam tu na myśli swoje pokolenie, czyli starych pierdzieli po czterdziestce. Dla przytłaczającej większości Amiga to fajna zabawa z Lemingami, nic więcej.

A może i dobrze, że tak. Właśnie to (między innymi) stanowi o naszej elitarności, odmienności, o naszym pozytywnym zakręceniu.

Z szacunkiem
Des
Ps. Gdyby każdy mógł jeździć Porsche 911 z rocznika, powiedzmy, 1972, to byłby to autek niczym nie różniący się od Poloneza Caro, rocznik 1992;->
Ps. Mówiąc o "pozytywnym zakręceniu" mam na myślii nie tylko "klasyka" z jakąś niskohercową motorolką, ale i wszystkie możliwe Pegazy, Efiki i Samanty. Howg!

[#9] Re: głośno w mediach o Amidze

@Des, post #8

Zapomniałeś jeszcze o AOne :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem