[#1] CDrom i flop padniety?
Witam.
Moze ktos ma jakies wskazowki/sugestie wlasne doswiadczenia na temat:

1. Czasem po resecie Cdrom wyswietlany jest jako "bad", po nacisnieciu "eject" i ponownym zamknieciu "podstawki pod piwo" kompakt jest odczytywany juz poprawnie. Zamontowany jest jako CD0, na atapi.device na tej samej tasmie co harddrive. Cos kiedys czytalem co zdaza sie u mnie czasem ze po wlaczeniu kompa dysk twardy nie zdazy wystartowac i komp sie nie bootuje, wystarczy go zresetowac zeby szedl juz poprawnie. Drive Cdrom to jakis mitsumi 52X, moze startuje za szybko? Kiedys mialem 16x samsunga i takie rzeczy mi sie nie zdarzaly.

2.Tu chyba diagnoza bedzie latwa. Po wlozeniu dyskietki do flopa zwykle pokazuje "bad", ale po kilkukrotnym wlozeniu i wyjeciu dyskietki a czasem wylaczeniu amigi zalapuje i czyta juz dyskietki poprawnie. Cos mi sie wydaje ze to ostatnie podrygi tego driveu...



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2009 15:10:40
[#2] Re: CDrom i flop padniety?

@Koyot1222, post #1

1) Mało prądu.

2) Wyczyść glowice (DELIKATNIE); wacik do czyszczenia uszu + latarka i delikatnie czyścic w prawo i lewo NIE do siebie od siebie.

Poza tym teraz cedeki nie kosztują fortuny jak kiedyś (stacje fdd) zresztą tez. Zawsze można podpiąć coś innego nawet dvd i sprawdzić czy śmiga.



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2009 19:22:21
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem