[#1] rdza na porcie
dzien dobry
niedawno kupilem a1200 wszystko ladnie biala malo uzywana tylko kilka rysek na dole to wszystko w sumie stan bardzo dobry ale zaniepokoilo mnie, ze na porcie modulatora jest rdza (kolor ciemnobrazowy). amiga ma jeszcze oryginalna plombe nie chce jej otwierac i mam pytanie czy taka rdza moze aprzeniesc sie na plyte glowna i spowodowac uszkodzenie komputrea, czy atakuje sciezki i uklady na plycie glownej, jak mozna sie jej pozbyc?
no i zapytam jak to wyglada w waszych amigach tzn. jak spojrzycie na tylne porty czy jest rdza czy czysto?
[#2] Re: rdza na porcie

@prosiak_maurycy, post #1

Nie martw się, rdza nie trawi miedzi, mosiądzu, cyny i podobnych więc płyta powinna być bezpieczna.
Inna sprawa to gdzie taka Amiga leżała że aż ruda ją dopadła ?


Pozdrawiam
[#3] Re: rdza na porcie

@RadoslawF, post #2

gdzie lezala? podobno w pudelku.
[#4] Re: rdza na porcie

@prosiak_maurycy, post #1

Ja mam podobną sytuację. Wydaje mi się, że rdza na ogół atakuje blache ekranującą i właśnie obudowę modulatora. U mnie blacha też jest już zrudziała, ale same porty są ok. Myslę że nie ma się co przejmować.

Jak się trzyma w pudełku to można np kupić Silica Gel żeby całkowicie wyeliminować parę wodną, ale to tylko jak ktoś naprawdę chce



Ostatnia modyfikacja: 03.08.2009 16:09:17
[#5] Re: rdza na porcie

@RadoslawF, post #2

No nie byłbym taki pewny. Najpierw zeżre obudowe modulatora - w tym samym czasie łyknie metalowe elementy portów i przy wkladaniu/wyciąganiu czegoś będzie zonk bo zostana części w ręce.
A tak bardziej na powaznie to kawalki rdzy raczej nie powinny się dostać na płyte bo moga być tego dziwne efekty.

@prosiak_maurycy
A tym że ami jest zapieczetowana się nie przejmuj; prędzej czy później i tak ją rozkręcisz. no chyba, że to element kolekcji.

Nie, nasze amigi na ogól są czyste i pozbawione nadżartych elementów.

[#6] Re: rdza na porcie

@silverbud, post #4

Blacha modulatora jest stalowa, a więc podatna na korozję w przypadku kijowego pochromowania. Musi być stalowa (ferromagnetyczna), żeby zapewnić ekranowanie. Nie ma się czym przejmować, inne elementy są bezpieczne. Amiga to nie jedyny sprzęt, w którym takim blachom zdarza się korodować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem