[#1] AmiTekst i karta GFX
Witam,

Mam Ami Teksta Pro Gold 3.0 (to jest chyba ostatnia jego wersja). Po zakupie Voodoo3 i ustawieniu rozdzielczości na 800x600x16 AmiTekst działa gorzej niż na kościach AGA.

Dokładnie chodzi o to, że przewijanie nawet bardzo krótkiego tekstu trwa delikatnie pisząc długo. Co więcej - Ami Tekst nawet nie nadąża gdy wpisuję tekst i wcale nie pisze szybko.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem przy karcie GFX?
Może jest na to jakaś rada?

Z GoldED-em czy systemowym ED-em nie mam takich problemów, ale GoldED jest o wiele nowszy od Ami Teksta.

Pozdrawiam
Robert Jackowski
[#2] Re: AmiTekst i karta GFX

@rjack1, post #1

Ja używam Ami Teksta Pro Gold 3.0 na VooDoo3 3000 i jakoś nie zauważyłem jego spowolnienia w stosunku do AGA. Oczywiście używam go na screenie w 256 kolorów.
[#3] Re: AmiTekst i karta GFX

@rjack1, post #1

Miałem ten sam problem przy VooDoo5 (przy 800x600 i 1024x768) i nijak się tego nie dało obejść. ATP za stary na takie akcje :(
[#4] Re: AmiTekst i karta GFX

@Baroniusz, post #3

A moze da sie wypromowac ekran dla ATPG?
[#5] Re: AmiTekst i karta GFX

@kmilota, post #2

Witam,

Ja standardowo otwieralem ATPG w 16 bitach, spróbuję w 256 kolorach - jak piszesz. Spróbuję także wypromować AT jak radzi kolega reactor. Dziękuję Wam.

Pozdrawiam
Robert Jackowski
[#6] Re: AmiTekst i karta GFX

@rjack1, post #5

Ale po co promować coś co można otworzyć na dowolnym ekranie? To nic nie da. Aha i pamiętaj aby w ustawieniach od P96 było włączone PlanesToFast w ENV i w toltypach VooDoo: NOPLANAR2CHUNKYBLITS=NO SYSTEM2SCREENBLITS=Yes NoBlitter=NO.
[#7] Re: AmiTekst i karta GFX

@kmilota, post #6

Cześć!

Dzięki, może właśnie w ustawieniach Picasso96 jest pies pogrzebany. Niez znam się na tych ustawieniach zmiennych środowiskowych Picasso96. Nie bardzo wiem do czego służą, ale w dokumentacji zapewne jest napisane. Sprawdze te ustawienia też, jak podałeś.

Pozdrawiam
Robert Jackowski
[#8] Re: AmiTekst i karta GFX

@reactor, post #4

Nie trzeba nic promować, bo program działa pod systemem i na własnym ekranie, ale cholernie powolnie. W zasadzie nie da się go używać...
[#9] Re: AmiTekst i karta GFX

@rjack1, post #1

Tylko krótkie info spisane z okładki TSS MEGA Mix: AmiTekst Pro GOLD wer. 3.03 Jak działa z kartą ? Niestety nie wiem :( Pozdrawiam

[#10] Re: AmiTekst i karta GFX

@Baroniusz, post #8

Dziwne ja jakoś nie mam z nim problemów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem