[#1] Jak zamontować stację PC0?
Witam wszystkich!
Je,śli chodzi o przenoszenie danych to przeczytałem posty, ale jestem początkującym amigowcem i nie wiem jak pod WB 2.1 zamontować stację PC0:
Wpisałem tak na chłopski rozum polecenie w shellu mount PC0, ale otrzymałem komunikat object not found. Jak się montuje stację jako PC0?
Z góry dzięki za pomoc

[#2] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #1

O ile się nie mylę, do workbencha 2.1 dołączona jest dyskietka Storage, na niej znajduję się stosowny plik PCO który należy przekopiować do DEVS/DOSDrivers. Jeżeli nie ma takiej dyskietki w zestawie, to chyba było na dyskietce Extras.

Należy też sprawdzić czy w DEVS: znajduje się plik mfm.device oraz w L: CrossDOSFileSystem.



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2011 17:15:24



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2011 17:16:04
[#3] Re: Jak zamontować stację PC0?

@altcomputing, post #2

No właśnie mam tylko 2 dyskietki Workbench 2.1 i Extras, zaraz sprawdzę czy jest to na Extras

[#4] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #3

W Workbenchu 2.1 nie było dysku storage (z tego co pamiętam), wg. mnie CrossDOS jest na dysku Extras.

[#5] Re: Jak zamontować stację PC0?

@strim, post #4

no dobra tylko jaka jest poprawna składnia polecenia? Jest faktycznie na dysku Extras tylko nie wiem jak tego użyć
Próbuję odpalić z dyskietki Extras ikonę PC0, ale czeka mnie wtedy żonglerka dyskietkami i po komunikacie "PC0 is already mounted", wkładam dyskietkę dosową PC i znów mam "DF0???", zamiast PC0: Poradźcie coś please



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2011 19:38:40
[#6] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #5

A że tak spytam, jest to dyskietka sformatowana w FAT-12, pojemności 720kB (DD) ?

[#7] Re: Jak zamontować stację PC0?

@strim, post #6

ano nie, to zwykła dyskietka hd 1,44. Dzięki za uwagę, spróbuję sformatować na 720kB i dam znać

[#8] Re: Jak zamontować stację PC0?

@strim, post #6

No już spróbowałem z dyskietką sformatowaną na FAT 720kB i WB 2.1 wyświetla mi ją jako "DF0????" a pod spodem drugą dyskietkę z nazwą etykiety, lecz na dyskietce umieściłem mały plik tekstowy o nazwie hej.txt, ale na amisi nie było go widać. Według opisu dot. przenoszenia danych z ppa powinna być widoczna ikona z opisem "PC0" a nie "DF0????". Czy coś robię źle?

[#9] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #8

Jest! w menu Window w zakładce Show trzeba było zaznaczyć All Files :D
Nadal jednak nie rozumiem, dlaczego nie wyświetla dyskietki jako PC0, tylko jako DF0???? i drugą dyskietkę już tę właściwą



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2011 21:36:15
[#10] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #9

jakie menu jakie all files? gdzies Ty polozyl ikone z pc0? Tzn od poczatku, po kolei... altcomputing opisal Ci wszystko, zrob co kaze a bedzie dobrze Komuszku:)



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2011 22:24:10
[#11] Re: Jak zamontować stację PC0?

@fazior, post #10

No zrobiłem tak jak kazał altcomputing i teraz mam dziwnie, bo jak w stacji jest dyskietka z WB to wyświetla mi o dwie ikony- WB oraz ikonę PC0??? a jak włożę dyskietkę od PC, to wyświetla mi też dwie ikony- DF0??? i dyskietkę Test (tak nazwałem pod PC-towym DOS-em dyskietkę dla Amisi). No dobra pobawię się jeszcze trochę może coś nowego odkryję ;) pozdrowienia dla wszystkich

[#12] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #11

To jest standard. Do jednego fizycznego urządzenia masz przypisane 2 mountlisty, więc po włożeniu do napędu dyskietki sformatowanej jako FAT (PC) AOS sprawdza DF0: i stwierdza, że ten napęd nie jest sformatowany w amigowym systemie OFS/FFS i stąd te znaki zapytania zamiast nazwy pod DF0:. Następnie sprawdza PC0: (przypisany do tego samego napędu) i w tym momencie odkrywa, że włożona dyskietka jest w formacie FAT, więc wyświetla ją. Gdybyś podmontował jeszcze inne urządzenia (np. SF0: SD0: DDD:) do napędu dyskietek, wtedy miałbyś jeszcze więcej ikonek ze znakami zapytania...



Ostatnia modyfikacja: 23.06.2011 00:09:46
[#13] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #11

A pod jakim systemem na PeCecie formatujesz dyskietkę na 720 kb.?

[#14] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #11

Jest jak napisał APC74. Ami widzi urządzenia poprzez mountlisty, domyślnie jest DF0 (bez stosowania jakiś hacków nie da się jej wyłączyć na stałe) plus to co dodasz później: PC0, SD0.... (są różne). Każda mountlista, a właściwie reprezentowane przez nią urządzenie logiczne robi to co należy: próbuje rozpoznać włożoną dyskietkę. W zasadzie jest możliwe, ze tylko jednemu urządzeniu logicznemu się to uda (bo akurat w rozpoznawalnym dla niego formacie jest dyskietka), a pozostałe pokażą ???? . Na starcie masz tylko jedno urządzenie logiczne i widzisz tylko jedną dyskietkę. Po inicjalizacji kolejnych urządzeń logicznych masz je w systemie do reebotu i do tego czasu będziesz widział te "nadprogramowe" ikony dyskietek. To normalne. Niektóre zamienniki blatu Workbencha (np. Opus Magellan) mają opcję ukrywania ikonek urządzeń z ????? .

Co do All Files, to tak właśnie jest. Workbench 1.3 (w A500) wogóle nie pokazywał plików bez ikonek (dodatkowy plik z rozszerzeniem .info), od Workbencha 2.0 wbrowadzono opcję All Files która pokazuje wszystkie pliki przypisując tym bez ikonek domyślne ikonki.
[#15] Re: Jak zamontować stację PC0?

@wali7, post #14

Aha czyli wszystko jest w porządku. Dobrze, bo myślałem, że coś namieszałem Dziękuję Wam bardzo za pomoc i zabieram się za przenoszenie danych, choć przy 1MB RAM to może być nieco kłopotliwe, jeśli się okaże w ogóle niemożliwe, ale będę próbował. A co do pytania ASa, formatuję pod Windows7 poleceniem format a: /F:720

[#16] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #15

Pytam, bo windowsy od XP mają problemy z formatowaniem dyskietek, zwłaszcza tych 720.

[#17] Re: Jak zamontować stację PC0?

@Lenin3, post #15

format a: /F:720

I to działa? Pytam, bo u mnie wywala błąd przy takim wywołaniu.

Ja używam składni:

FORMAT A[b]: /T:80 /N:9 /U[/b]

[#18] Re: Jak zamontować stację PC0?

@APC74, post #17

A pod jakim Windowsem formatujesz? Bo XP chyba nie ma opcji formatowania na 720kB, a na pewno nie przełącznikiem /F:720. Drugą przyczyną wywalania błędu może być nie zaklejona dziurka w dyskietce



Ostatnia modyfikacja: 25.06.2011 23:49:48
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem