kategoria: A600
[#1] A600 Klawiatura Problem
Krótko i na temat: nie działa górna partia klawiszy: ESC, F1-F10, HELP.

Próbowałem z dwoma foliami - ten sam efekt (jedną przy okazji zepsułem, heh...).

Wyczyściłem wszystko alkoholem - to samo.

Uciąłem 0,5 mm folii taśmy na końcu - to samo.

Poodginałem piny - to samo.

No i brakło mi pomysłów...

Config:
A600 rev 2B + ROM 3.1 + "ruski RAM" 9.5 MB + kontroler myszy USB + CF IDE + FDD.



Ostatnia modyfikacja: 07.07.2011 17:47:29
[#2] Re: A600 Klawiatura Problem

@AceMan, post #1

moze uszkodziles zalcze klawiatury ?

[#3] Re: A600 Klawiatura Problem

@AceMan, post #1

miałem ten sam problem tylko z innymi klawiszami (help, del []#> rozwiązaniem było obcięcie taśmy i kilkukrotne włożenie taśmy w gniazdo na płycie
za 12 razem klawa zaskoczyła i działa do dziś..
oczywiście wykładałem i wkładałem na wyłączonej amidze


spróbuj :)

[#4] Re: A600 Klawiatura Problem

@Skiba, post #3

Już się miałem poddawać i kupować nową A600 na części, ale postanowiłem jeszcze spróbować ostatniego wyczytanego na PPA sposobu.

Uciąłem spory kawałek taśmy od folii, którą - jak wcześniej pisałem - popsułem podczas testów. Następnie zdrapałem delikatnie zieloną izolację aż odsłoniły się złotawe ścieżki.

Po podłączeniu klawiatura śmiga jak marzenie ^^

[#5] Re: A600 Klawiatura Problem

@AceMan, post #4

A mi już nerwów brakuje, nie działały mi klawisze, przełamały się w okolicach grafitowych pinów i trzeba było uciąć dalej, tyle że ścieżki nie są metalizowane jak u kolegi wyżej tylko jakby grafitowe. Po delikatnym usunięciu folii nie przewodzą, gdyż się uszkadzają. Próbowałem grafitować ołówkiem i dalej nic. Ma może ktoś pomysł jak usunąć folię nie uszkadzając ścieżek?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem