kategoria: A600
[#1] Amiga 600 - dyskietki i hdd
Dlaczego niektóre dyskietki, gdy nagra się na nie obraz adf nie chcą bootować - nagrywałem WB2.1 dla A600 na A1200 - niby wszystko OK, żadnych błędów przy nagrywaniu, a jak wsadziłem do stacji w A600 to nie odpala.
Dopiero czwarta z rzędu dyskietka działa. No to postanowiłem sprawdzić te nie działające i nagrałem na nie DeluxePaint. Odpala ! Co jest nie tak z WB ?

A teraz o hdd - przeważnie do Amigi podpina się kartę CF z adapterem jako dysk twardy. Mam adapter SD na IDE (oznaczenie USD601). Wsadziłem kartę 1GB, założyłem partycje i formatuję. Adapter ma normalne 40-pinowe złącze - przejściówka niezbędna. Co o tym myślicie, a może ktoś już próbował.

Aktualizacja - Amiga odpala z karty SD.



Ostatnia modyfikacja: 28.07.2011 20:49:24
[#2] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_sun_mac, post #1

Dlaczego sądzisz że każda dyskietka z zestawu WB powinna się bootować ?
Powinny tylko WB i Install.


Pozdrawiam
[#3] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@RadoslawF, post #2

Po pierwsze czytaj post. Nie chodzi o bootowanie dysku extras czy fonts, tylko o nagrywanie obrazu WB albo install na dyskietki.

[#4] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_sun_mac, post #3

może stacja w a600 już jest zmęczona ...

[#5] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@kutafon, post #4

Ja mam sprawne stacje i dyskietki też ale odnoszę wrażenie że ADF-y gorzej się nagrywają niż DMS-y. Raz że dłużej dwa częściej zdarzały się problemy z poprawnym działaniem dyskietek zwłaszcza jak nagrywałem dane na zapełnione jakimiś danymi dyskietki z DMS-em ten problem występuje sporadycznie.

[#6] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_sun_mac, post #3

A to przepraszam, ale następnym razem napisz to jednoznacznie.


Pozdrawiam
[#7] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_sun_mac, post #3

Jakiego programu używasz ?
Ja nagrywam adf2disk i nie mam problemów z dyskietkami ale z tego co pamiętam jak używałem programów adfblizzer czy jakoś tak to też nie chciały działać.

[#8] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@QUAD, post #7

Potwierdzam, z adf2disk nigdy problemów nie miałem. Spróbuj tym programem z opcją verify.

[#9] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_sun_mac, post #1

Generalnie wszyscy mają rację. Pamiętam że miałem problem z nagraniem State of the Art z adf. Adf2disk nie dał rady. Szybka konwersja adf do dms i demo miałem na dyskietce. Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale czasem są problemy z adfami. Adf zapisuje obraz całej dyskietki 1:1, stąd rozmiar każdego adfa to 880KB (około). Może tu tkwi problem?

Z drugiej strony teoria o padającej stacji ma sens.

[#10] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Red_Bullet, post #9

A umnie pomogło czyszczenie głowic stacji :D

[#11] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@jaa2, post #8

jest jeszcze transADF, u mnie nigdy nie sprawial problemow
[#12] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@mars, post #11

Stacja wcześniej wyczyszczona (zanim nagrywałem dyskietki), adf2disk z opcją VERIFY błędów nie zgłasza, a problem zostaje. WB mam już na twardym. Nagrane dyskietki w czasie odczytu zgłaszają "checksum error" - zbadałem na emulcu (E-UAE pod OS X) ale tam tego nie ma, bo myślałem najpierw że obraz jest uszkodzony. W taki razie jak działa opcja VERIFY w adf2disk ?
[#13] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_mac_sun, post #12

a jak wpisujesz ?

ADF2disk file.Adf trackdisk.device 0 VERIFY

[#14] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_mac_sun, post #12

nie wiem czy pomogę.. ale z własnego doświadczenia mogę napisać, że adf-blitz jak i adf2disk nagrywają co popadnie i zbytnio nie pomaga opcja verify, ja polecam TSGui (TrackSaver GUI), z tego co zauważyłem potrafi podczas zapisu sprawdzać stan dyskietki jak i obraz adf.. spróbuj sam
http://aminet.net/package/disk/misc/tsgui

[#15] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Skiba, post #14

Zbadałem tego TSGui - soft całkiem całkiem... No i wyszło, że ostatnie ścieżki (przeważnie od 75 wzwyż) nie chcą się nagrywać.
A jest jakiś soft, żeby można było na Amidze zajrzeć do obrazu adf i z niego wyciągać pliki ???
[#16] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_mac_sun, post #15

tak mozesz to zrobic HFmounterem lub innym softem (nie pamietam teraz nazwy) .. ale pamietaj ze ten paten przejdzie tylko w dyskietahc DOSowych .. wiekszosc gier na Amige jest NDOS ..

[#17] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@HOŁDYS, post #16

Czyli coś jest. Ekstrakcja plików z gier mnie specjalnie nie interesuje.

[#18] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_mac_sun, post #15

np. pakiet xfs z aminetu.
mozna "podgladnac" adf, adz, dms, i wiele innych obrazow dyskietek i
[#19] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Norbert, post #18

HFmounter g...o - potrzebuje jakiejś durnej biblioteki która się nie instaluje bo jest błąd w skrypcie instalacyjnym.
Może mi ktoś podać jak obsłużyć tego xfsa ?

[#20] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_mac_sun, post #19

Ach, ta automatyzacja. Sam ją skopiuj ;)

[#21] Re: Amiga 600 - dyskietki i hdd

@Krzycho_mac_sun, post #19

XFS:
kopiujesz
file.device ->DEVS:
xfsd ---> L:
file0 i file.info w dowolne miejsce

potem uruchamiasz z ikony FILE0 i wybierasz ADF do podgladu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem