kategoria: A600
[#1] Amiga 600 padła :(
Przed chwilą robiłem porządki na dysku, wyłączyłem amigę na chwilę i po ponownym włączeniu nic się nie dzieję amiga w ogóle się nie włącza.
Sprawdzałem zasilacz na amidze 1200 i działa.
Co może być nie tak?

[#2] Re: Amiga 600 padła :(

@Thergal, post #1

Wszystko docisnąć. Jak nie pomoże to odłączyć wszystko, nawet stację dyskietek. Ma zostać tylko kickstart. I wtedy włączyć.
[#3] Re: Amiga 600 padła :(

@stachu100, post #2

Ufff wszystko działa OK
Mało co zawału nie dostałem jak amiga się nie uruchomiła

Zasilanie od stacji dyskietek coś nie łączyło, musiałem je poruszyć jak zaglądałem do środka xD



Ostatnia modyfikacja: 12.08.2011 20:37:00
[#4] Re: Amiga 600 padła :(

@Thergal, post #3

uu widze ze kolega ma maly przebieg jeszcze z amiga

[#5] Re: Amiga 600 padła :(

@HOŁDYS, post #4

Przebieg mam mały bo łącznie coś koło 4-5 lat.
8 lat temu miałem amigę 500, potem 600 ale nie zagłębiałem się za bardzo w sprawy techniczne. Jedynie co to rom przełożyłem z jednej ami do drugiej.
Potem była długa przerwa i dopiero rok temu zakupiłem A1200 a trochę ponad miesiąc temu A600 i ją ulepszam :D
Dzisiaj z nudów przerobiłem fdd z jakiegoś padniętego blaszaka (może kiedyś się przyda ) i czekam jak Tomski będzie wyśle 4xIDE to cd podłączę do A600 :D

A co do "awarii" to człowiek w panice zapomina o drobnych szczegółach, mogłem pomyśleć że może trzeba coś po dociskać na złączach

[#6] Re: Amiga 600 padła :(

@Thergal, post #5

ten objaw to raczej wynika z zwarcia a nie niełączenia

[#7] Re: Amiga 600 padła :(

@Thergal, post #5

błędy są rzeczą ludzką...
Ja kiedyś jak wymieniałem matrycę w laptopie ( stara się rozlała), zapomniałem podłączyć kabla sygnałowego, włączyłem laptopa a tu biały ekran bo tylko świetlówka się włączyła. Też była panika, ale potem sobie przypomniałem że nie podłączyłem tego kabla ( był pod matrycą) no i odetchnąłem z ulgą
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem