kategoria: A1200
[#1] dysk 2.5 cala w Amidze 1200
Heja!

Zachciało mi się ostatnio podłączyć dysk 2.5" o pojemności 13 GB do mojej Amigi 1200. Zabawa kończy się bardzo szybko, bo już w HDToolBoxie. Kiedy próbuję pobrać informacje o dysku (chyba opcja Read Configuration) to dostaję requesta "Drive does not support the SCSI Inquiry command!". Nie wiem czy dysk na 100% jest sprawny, jednak kable są OK (działa na nich i bezproblemowo konfiguruje karta CF). Czy ma tutaj do rzeczy to, że działam na starych kostach ROMu (3.0)?

Macie jakieś sugestie co z tym fantem zrobic ?

Pozdarwiam
MarX

[#2] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@MarX, post #1

Do dużych dysków najwygodniejszy i bezproblemowy jest AmigaOS3.9. Z nie połatanym AmigaOS3.0 właśnie będziesz miał takie problemy.
[#3] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@kmilota, post #2

Dzięki za odpowiedź. Jednak wciąż naiwnie wierzę, że to może być wina dysku. Czy zabawa w LoadModule i nowsze scsi.device coś by tu pomogła?

[#4] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@MarX, post #3

Tak. Nowe scsi.device i najnowszy HDToolBox załatwi wszystko.
[#5] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@MarX, post #3

Mnie pomogła

Aktualnie moja Startup-Sequence wygląda tak

[#6] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@APC74, post #5

Hej!

Po LoadModule scsi.device z Twojej strony, HDToolBox w ogole juz nie widzi dysku

[#7] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@MarX, post #6

Wpisz, po uruchomieniu Workbencha, w CLI polecenie:

LoadModule LIST

i sprawdź, czy scsi.device zostało załadowane.

[#8] Re: dysk 2.5 cala w Amidze 1200

@APC74, post #7

Tak, dokładnie tak mam zapatchowane scsi.device. Jednak HDToolBox wciąż nie widzi dysku. Myślę, że jest z nim coś nie tak, sprawdzę u kogoś na innej Amidze. Dzięki za pomoc!

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem