kategoria: Mediator
[#1] Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...
Mam wielki problem z Voodoo Banshee w Mediatorze, jak wiadomo, pci.library dodaje do listy pamięci część VRAMu karty; przykładowo u mnie 2MB po skonfigurowaniu MedConfigiem wszystkich parametrow.

Problem w tym, że, jak się zdaje, ta dodatkowa pamięć powoduje mi zwiechy. Wywala się w losowy sposób dosłownie wszystko, szaleją też nieraz wskazania wolnej pamięci (przed chwilą miałem 0 chipu i 1.8GB fastu!).


Dodam że podanie całych 16MB jako VoodooMem skutkuje nie uruchamianiem się systemu (zwiecha w momencie inicjalizacji sterownika). MedConfig dał mi 13MB.

Wyjąłem SB128 żeby nie było kart wymagających bufora (zdaje się że realtek 8029AS nie wymaga go w ogóle?)

Chciałbym całkowicie pozbyć się dodatkowego fastu. Da się tę dodatkową pamięć jakoś wyłączyć?



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2011 22:49:54
[#2] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #1

reltek w trybie 100mb wymaga dodatkowego bufroa. NA 10 obejdzie się bez tego. Wygeneruj plik med.config i wyslij do elboxu.


Benedykt Dziubałtowski

[#3] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Mam teraz 8029AS który działa tylko w 10MBps więc powinno być OK.

[#4] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

reltek w trybie 100mb wymaga dodatkowego bufroa. NA 10 obejdzie się bez tego.


Nie chodzi o to w jakim trybie karta działa, tylko z jakiego sterownika korzysta. Sterownik dla kart zgodnych z NE2000 (w tym RTL8029) nie wymaga wspomnianego bufora, bo ta karta w ogóle nie korzysta z DMA. Sterownik dla kart RTL8139 go wymaga, bo ten układ do działania wymaga DMA.

[#5] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@strim, post #4

Tak też przypuszczałem. Ale jak wyłączyć Fast z karty GFX

EDIT: To już wiem; należy wyłączyć tryb MMU. Ale gdybym chciał zachować tryb MMU i nie używać pamięci karty graficznej?



Ostatnia modyfikacja: 24.08.2011 23:58:21
[#6] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #5

OK, instalacja PCI.library v9.4 rozwiązała problem (przynajmniej tak się wydaje). Czy ktoś może mi podesłać wersję 9.6b?

[#7] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #6

Mogę Ci podesłać wieczorem,jeśli chcesz.

[#8] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@Grisza, post #7

Jasne, mail w profilu :)

[#9] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #8

Poszły dwie daj znać,jak się sprawują.Nie lepiej zapodać VOODOO 3 jest chyba najlepiej obsługiwane w medku.Będę nawet chyba miał je na zbyciu,mam też czwórkę prosto z Chin,ale kaprysi raz go widać,a raz nie.Staszek mówi,że ciągnie za dużo prądu i dlatego,chyba ma rację,bo w piecu karta działa bardzo dobrze,nie pytałem się elboxu,co oni na to.W piątce jest dodatkowy molex do zasilenia karty więc może to być to,a może nie mam racji.Kiedyś postaram się ja zasilić bezpośrednio o ile mi się uda i jej nie uwalę.

[#10] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #1

Bojów z pamięcią PCI ciąg dalszy. Obecny konfig to ten z podpisu, czyli mam do dyspozycji 120MB Fastu z Radeona. Przy bibliotece pci.library 9.7 i włączonym mmu pamięć jest widoczna. mmu.library skonfigurowane pod Mediatora (dodane odpowiednie linie w MMU-Configuration). Ustawienia RadeonMem próbowałem przeróżne, bez efektu.

Zwiechy na pamięci Radeona występują nadal, zawsze w tym samym miejscu. Wada pamięci raczej odpada bo podobne jaja działy się z Voodoo Banshee i Voodoo3.

Obecnie freeze następuje ZAWSZE w jednym miejscu, test polega na skopiowaniu pliku do RAM: o wielkości większej niż największy blok pamięci Fast karty Apollo, czyli w moim przypadku próbuję z plikopartycją 80MB z PC-Taska. Po skopiowaniu 60% (czyli DOKŁADNIE 48MB) następuje freeze.

Nie potrafię sobie z tym poradzić.
[#11] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #10

Alt a próbowałeś zmieniać biblioteki dla 060?Ciekawe,jak działało by,to z Blizzardem nie masz gdzieś kogoś z tą kartą,żeby spróbować.
[#12] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@Grisza, post #11

Nie mam niestety nikogo z Blizzem. Jak wrzucam 68060.library v60.10 to pci.library płacze o "4k page size", więc nie odpowiada mu MMU setup, i też nie wiem co z tym robić.
[#13] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #12

Kurczę ja niestety nie mam Apollo,bo też z ciekawości bym spróbował,czy by,to działało i jak a w pobliżu amigowców niet.Używasz RemApollo?Widzę,że masz,bo przeczytałem w newsie o RemApollo 1.8.;)

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 14:30:15 przez Grisza
[#14] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@Grisza, post #13

Tak, używam RemApollo do mapowania 3.1
[#15] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@altcomputing, post #14

Może spróbuj na w miarę czystym systemie,ja testowałem,to bez żadnych programów do mapowania i z opcją NOROMUPDATE.
[#16] Re: Mediator PCI 1200 + Voodoo Banshee...

@Grisza, post #15

Właściwie to u mnie w systemie nie ma nic szczególnego, zreszta już próbowałem wyłączać dosłownie wszystko.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem