kategoria: A500
[#1] A500 Problem z obrazem - różowy kolor.
Witam,

z racji że to mój pierwszy post na forum, gorąco witam wszystkich forumowiczów.

Mam pewien problem z moją A500. Wszystko działa poprawnie poza jednym felerem, po odpaleniu komputera pojawia się ekran startowy, jest białe tło i logo z dyskietką. Problem pojawia się dopiero po załadowaniu jakiejś gry lub programu. W momencie, gdy pojawia się jakaś grafika, w której powinien występować biały kolor i jego odcienie, zamiast koloru białego, pojawia się kolor różowy, który dominuje przy wszystkich odcieniach.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie jaka może być tego przyczyna? Mogę dodać, że kabel jest na 100% w porządku, używam go przy innych konsolach. Podłączenie wygląda w następujący sposób:

A500 -> Modulator A520 -> z niego wychodzi żółty chinch, który jest podłączony do Euro w TV, pozostałe chinche (czerwony i biały) są podłączone bezpośrednio do Amigi (Audio Out - left i right).

Zauważyłem, że przy gnieździe RCS-Video jeden bolec (ten na dole po lewej stronie) jest wciśnięty do połowy.

Będę wdzięczny za sugestie jak usunąć tę usterkę :D



Ostatnia modyfikacja: 05.09.2011 13:55:41
[#2] Re: A500 Problem z obrazem - różowy kolor.

@TeenageRetroNinjaGamer, post #1

Bolec moze miec znaczenie (brak styku).

"Wywal" ten modulator, kup albo "zbuduj" kabel DB-23 = > Euro. I tym sposobem otrzymasz zdecydowanie lepsza jakosc obrazu, nie do poznania (ani nie do Wroclawia) ;).
Sprawdz wpierw ten bolec (ew napisz ktory to), winny moze byc np tez modulator.

[#3] Re: A500 Problem z obrazem - różowy kolor.

@TeenageRetroNinjaGamer, post #1

Częste ruszanie modulatorem mogło też zerwać ścieżki przy gnieździe w modulatorze. Różowo oznacza, brak podstawowego koloru zielonego G.

[#4] Re: A500 Problem z obrazem - różowy kolor.

@Esio, post #3

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc z moim problemem.
Wspominana Amiga 500 została przeze mnie nabyta niedawno i efekt różowego koloru występował od początku. Jak się okazało, znalazłem w domu stary kabelek, którego przeznaczenia nie znałem, aż do wczoraj... i jak się okazało był to właśnie kabelek DB-23 > Euro... problem koloru zniknął, tak więc jest to ewidentna wina modulatora :)

Duże piwko dla jw_amigowiec i Esio

Wielkie dzięki OK



Ostatnia modyfikacja: 06.09.2011 10:12:18
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem