kategoria: A1200
[#1] PCMCIA A1200 od nowa
Witam Was

Moje pytanie brzmi:
Czy karta CF, która będzie służyła do przenoszenia danych PC - AMIGA
powinna być wcześniej sformatowana na odpowiedni system plików ?

pozdrawiam
lier
[#2] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #1

Witam,
A czy przed zadaniem tego pytania zajrzałeś do działu faq oraz przeszukałeś to forum? Pytam bo przy odrobinie chęci już znalazłbyś odpowiedź.
[#3] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@stachu100, post #2

Stachu troszke wyrozumiałości dla nowego na forum. Tak karta taka powinna być uprzednio sformatowana na system plików FAT16 dobrze byłoby żebyś posiadał również odpowiednią dyskietkę tak aby Amiga widziała ten "PC-towy" system plików

[#4] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@stachu100, post #2

ok masz rację pewnie z resztą jak zwykle... ;) pozdrawiam
[#5] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@miro_78, post #3

Dziękuję za odpowiedź ale i tak problem nadal istnieje. Naczytałem się na tym forum o problemach z kartą CF firmy Kingston, natomiast nie znalazłem żadnej informacji o tym gdzie dokładnie leży problem i dlaczego karty Kingston nie są widoczne w czytniku PCMCIA... Czy odpowiedź brzmi po prostu nie bo nie ? Czy jest ktoś kto rozwiązał problem od strony technicznej ?
A jeśli nie... to mam kupić CF SanDisk tylko dlatego, że on jest widoczny ale nie wiadomo z jakiego powodu... (wiem, że to co napisałem jest zawiłe ale naprawdę nie rozumiem powodu nie rozpoznawania karty CF Kingston)

pozdrawiam
lier
[#6] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #5

U mnie kingston widziany jest bez problemu :D

[#7] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #4

Nie o to chodzi.
Nie napisałeś jaki masz konfig, co do tej pory zrobiłeś i według jakiego poradnika robiłeś. Większości osobom tutaj po prostu nie chce się pisać tych samych odpowiedzi po raz czterdziesty i nie piszą nic.
Trochę wysiłku z Twojej strony.
Równie dobrze ja mógłbym zadać Ci pytanie: "Nam zepsuty samochód, powiedz mi co jest zepsute". Ma to sens?
[#8] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@stachu100, post #7

Dobrze więc nie ma co...
pozdrawiam Was i Dziękuję Wam

Ale dodam, tak ku ścisłości...
Zrobiłem, bo robiłem dla przyjemności...
wg tego oto schematu lub algorytmu http://www.ppa.pl/artykul-Amiga.600.1200.i.czytnik.kart.Compact.Flash-1_3_42.html
wszystkie pliki skopiowane do odpowiednich katalogów i dupa blada Amiga 1200 z 8MB Fast'u MTec Workbench 3.1 ;) śmiać mi się chce nie widzi i chyba już nie zobaczy karty CF ;) Kingston x133 Pro Elite

pozdrawiam
lier



Ostatnia modyfikacja: 09.09.2011 20:56:08
[#9] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #8

Kiedyś znalazłem art o kartach Kingstona że są dwa rodzaje oryginalne producenta A oraz jakieś podróby producenta B. Na tym polegała różnica że podróba miała problemy z różnymi urządzeniami. Rozpoznać je można było po kraju produkcji. Made in Japan i Made in xxx. Sandyski powinny być pewniejsze ale nigdy nie ma pewności na 100%. Jest chyba na forum EAB temat kart kompatybilnych z Amigą.
[#10] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@Dark_luke, post #9

Ja mam 2 SanDisci i obwa działają i w IDE i w PCMCIA.

Takie pytanie, czy dioda Hard Disk pracuje gdy wpięty jest CF2IDE?
[#11] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #8

To może pomoże na przyszłość:

link

a dokładnie to

Tak jak koledzy doradzali przeszukaj forum - wpisz PCMCI w wyszukiwarce na PPA - szybko przebrniesz przesz wątki w których znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

[#12] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@witekkk, post #10

Jeśli to pytanie było do mnie a widziałem tam #9 czyli możliwe, że nie było skierowane do mnie, acz sądzę jednak, że do mnie bo user #9 dawał same odpowiedzi ;) to answer brzmi: Tak dioda pracuje jak należy... czyli miga Amiga przy wczytywaniu danych... lecz tu jest moje kłamstwo bo tak naprawdę to świeci się non stop kolor orange ;)

pozdrawiam
lier
[#13] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@Tomski, post #11

Cholerka jasna w końcu... OK

pozdrawiam
[#14] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@witekkk, post #10

Niektóre przejściówki wymagają przeróbki.
http://eab.abime.net/showthread.php?t=35893
[#15] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #12

No inie będzie działać bo w Mtecu obszar dla PCMCIA jest zablokowany i nic nie zobaczysz. Jest jednak jedne wyjście ,,,,, wsadzić jumpera na 4MB i wtedy karta okroi twoją pamięć do tych 4 MB lecz otworzy wrota przed PCMCIA.
Nie próbuj wtedy dać karty w ten slot WIFI bo nie zadziałała wraz z oprogramowaniem po prostu brakuje pamięci.
Nie wkurzaj się bo ja mam tak co chwilę i nie jest to wina sprzętu lecz naszych wymagań . Chciało by się mieć amigę na topie lecz to nie te czasy.
Te 4Mb pozwolą na podłączenie karty CF i przekaz pomiędzy Amigą a PC.
[#16] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@Jacol, post #15

Mam aktualnie na stanie MTec-1230 i to co piszesz to po prostu bzdury. MTec i PCMCIA działa jak najbardziej i to w miarę stabilnie (o ile tą sztukę którą mam można raczej nazwać stabilna inaczej). Trik polega na tym, że trzeba zwracać uwagę na to ile pamięci fast jest aktualnie używanej. Jeżeli przy ponad 4MB zajętej pamięci spróbujemy dobrać się do PCMCIA to mamy crash i guru. Niestety MTec to nie jest typowa karta turbo, tylko skrzyżowanie rozszerzenia pamięci z MC68030. Co do kart, to w CF2PCMCIA testowałem karty: Kingston (z kwiatkiem), Lexar, Nikon, SanDisk, A-Data, Platinum i nie było z nimi problemu.

Panaceum na pewno byłaby przesiadka na Blizzarda lub Elboxa. Jednak produkty Phase5 osiągają obecnie ceny absurdalne, a produkty Elboxa zachowują się tak jakby nigdy ich nie było na rynku - po prostu brak. MTec mimo swoich niezaprzeczalnych wad do WHDLoad nadaje się idealnie. Do poważniejszych zastosowań się nie nadaje, tylko kto rozsądny traktuje dzisiaj Amigę poważnie?

Przy okazji - zaczęła mnie nurtować jedna kwestia. Skoro compactflash.device obsługuje karty poprzez FAT, to znaczy że magiczna bariera 2,5GB jest aktualna? Idąc tym tropem, karty powyżej 2GB powinny nie działać. Nie jestem w stanie tego przetestować, bo największa karta jaką mam to 2GB.

[#17] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@Jacol, post #15

Ok nie zaszkodzi sprawdzić tego co mówisz... dzięki
Natomiast mam teraz CF Medion 128MB tego zestawu ;)link
no i niestety nadal lipa Amiga 1200 nie widzi nadal karty jako dysku a zaznaczam, że wszystko zainstalowane jak należy... jeszcze zrobię jeden numer i na Amidze 600 z rozszerzeniem pamięci ją przetestuję... dzięki za wskazówki.

pozdrawiam Was
lier
[#18] Re: PCMCIA A1200 od nowa

@lier, post #17

Ja walczyłem z kartą CF w PCMCIA (nie kingston i nie sandisk - nie pamiętam w tej chwili nazwy) która nie tylko nie działała ale zawieszała mi A600 podczas bootowania. Poszedłem później po linii najmniejszego oporu i kupiłem sandisk - problem zniknął.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem