kategoria: A600
[#1] Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE
Witam.

Mam problem z sześćsteką - siedzi tam karta Apollo 620 z FPU i 4MB oraz karta CF Kingston 4GB (z kwiatkiem) na przejściówce IDE>CF. Z tym ostatnim elementem zestawu jest problem. Komputer normalnie ładuje system, ale podczas "łażenia" dyskach i katalogach pod workbenchem "zamraża się". Próbowałem różnych ustawień MaxTransfer, ale ciągle wszystko nie działa jak powinno. Przy ustawieniu 0xfe00 jest o wiele lepiej, ale wiele gier nie działa, albo zawiesza się podczas pracy. Przy wystartowaniu A600 z dyskietki, przerzuceniu zwieszającej się gry do RAM: wszystko działa elegancko. Dysk jest podzielony na 3 partycje w FFS. Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia z podobnym sprzętem i kartami CF? Co można poradzić w tej sytuacji? Na razie nie bawiłem się z inną kartą, pewnie w ostateczności będę musiał to zrobić.

Pozdrawiam.

[#2] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@gorzyga, post #1

Na start sprawdzić z inną kartą CF,
sam mam w domu taką 2GB kartę ,która niby działa,widzę ją i moge zakładać partycję w hdtoolbox ale po zapisaniu ustawień i resetu partycje nie są widziane przez workbencha,jak ponownie wejdę w hdtool`a to wszystko jest widoczne jak przed resetem.

[#3] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@gorzyga, post #1

Jeżeli z inną kartą CF (lub mechanicznym dyskiem) będą nadal problemy, to radzę sprawdzić stan szpilek złącza IDE. Ostatnio wymieniłem całe złącze w A1200 bo pięć szpilek było ułamanych. Co najciekawsze trzeba je mocniej pociągnągnąć żeby zobaczyć czy faktycznie są ułamane.
[#4] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@stachu100, post #3

Amiga jest w nienaruszonym stanie, sam ją "rozdziewiczałem" przed montażem karty turbo i dysku :) Piny gniazda IDE są w porządku. Tak jak pisałem, zmiana MaxTransfer na 0xfe00 zmniejszyła liczbę zawieszeń, ale ciągle one są.

[#5] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@gorzyga, post #4

Ale w jego przypadku ,odpala Amigę z dyskietki i z tej karty CF kopiuje grę do ramu i działa,tak jakby załadowany system coś kaszanił.

może po uruchomieniu system podmienia bibliotekę scsi na jakąś uszkodzoną czy coś.

A próbowałeś odpalić Amigę bez startups i odpalić grę z cfa ?



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 12:41:52
[#6] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@gorzyga, post #1

Gorzyga zmien karte CF na HD 2.5 calal rozwiaze to problem
sprawdz takze gniazdo PLC w Apollo czesto ono nie laczy w modelu 630/620

generalnie Karte CF Kingston 4GB mam i posiadam w jedenj A600 na poczatku byly problemy z zalozeniem partycji .. ale po zaladowaniu Kick 3.1 udalo sie i dziala



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 12:42:51
[#7] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@HOŁDYS, post #6

Chcę tam zastosować kartę, bo miejsca jest mało. Karta siedzi dobrze i dobrze kontaktuje, znam się na rzeczy, zamontowałem ją porządnie - tak jak pisałem z flopa działa dobrze.

Przy systemie odpalonym z dyskietki, i grze odpalonej z dysku też jest źle, jak uda się ja przekopiować do RAM: - jest dobrze. Więc nie jest to kwestia samego systemu zainstalowanego na karcie CF.

Hołdys: może i to jest problemem - karta była kupiona u Maxsofta, widać, że była przygotowywana na Amidze z Kickiem 3.x, mimo, że na karcie jest system 2.0. Więc może od początku trzeba będzie postawić na niej system, a jak nie, to spróbuje z drugą kartą.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 12:46:29
[#8] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@gorzyga, post #7

to zrób tak jak Hołdys pisze może nie kontaktująca karta turbo sieje błędami.
najprościej, jak możesz to ogołoć kompa do wersji std i zobacz czy dalej dysk sypie błędami.

przy złych ustawieniach maxtransfer miał byś błędy odczytu i pewnie system by nie wstawał.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 12:46:32
[#9] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@damianx, post #8

Miałem przypadek z dyskiem twardym, że przy złych ustawieniach MaxTransfer system się odpalał, jednak nie działały dema i gry, które miały duże pliki - też system się zamrażał. Chodzi mi o to, czy ktoś walczył z takim konkretnym przypadkiem z kartą CF i miał takie same objawy i czy udało mu się je zwalczyć.

[#10] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CF>IDE

@gorzyga, post #9

Niewielu jest ludzi z podobnym konfigiem (turbo).
Sprawdź czy działa poprawnie bez tej karty, jeśli dalej się wiesza kup inną kartę CF ewentualnie zainstaluj goły system bez dodatków i upiększajek.


Pozdrawiam
[#11] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CFIDE

@RadoslawF, post #10

M-TEC E-MATRIX DCE VIPER 630 - czy to turbo trzeba jakoś konfigurować?
[#12] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CFIDE

@gorzyga, post #1

hej rozwiązałeś problem ? u mnie coś takiego mam ale pod 1200 z aca 1231/42
[#13] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CFIDE

@HOŁDYS, post #6

sprawdz takze gniazdo PLC w Apollo czesto ono nie laczy w modelu 630/620


Otóż to. Masz rację Boguś. Osobiście "przerabiałem" ten temat. Panaceum na niedomagania (przeważnie) w Apollo.
Ja zastosowałem dodatkowo gumowe podkładki samoprzylepne od spodu, aby ustabilizować kartę. Do kupienia w pewnym markecie reklamowanym przed laty przez Adama Słodowego.
[#14] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CFIDE

@phl22, post #12

Niestety, po wielu eksperymentach okazało się, że karta turbo jest uszkodzona...

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 22:28:06 przez gorzyga
[#15] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CFIDE

@gorzyga, post #14

Oj szkoda, taka karta do A600 to naprawdę rodzynek i to drogi. Napisz lub zadzwoń do elbox - może pomogą.
[#16] Re: Amiga 600 + Apollo 620 + CFIDE

@TUPCOM, post #15

Na razie mam kupę innych spraw na głowie, może się jeszcze z nią uda coś wywalczyć...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem