kategoria: A1200
[#1] Kabel do Bvision
Mam taki problem. Nie mam kabla do bvision. Schemat kabla leży na aminecie.
http://aminet.net/package/docs/hard/BVision-2-SVGA

Ni i git. Ale mi to holerstwo nie chce działać!%!#$@!^%!!

Kombinuje, kombinuje.....skile w lutowaniu zasadniczo mam podstawowe no ale wziąłem sobie mierni. Włożyłem zacisnięctą końcówkę do gniazda bvision i miernikiem wydedukowałem odpowiednie piny. Tak mi się przynajmniej wydaje. Poza tym co mnie dziwi to fakt, że żyła czerwona jest żyłą drugą. Coś robię nie teges tylko pytanie co.......


Benedykt Dziubałtowski

[#2] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Może taśmę zakładasz obróconą o 180 stopni ??

[#3] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

A skąd pewność że to dobry schemat?
[#4] Re: Kabel do Bvision

@stachu100, post #3

Nie mam pojęcia czy schemat jest dobry. Na sieci wygogolowałem, ze ludzie mają problem z tym kablem. Czy komuś chciało by się przemierzyć kabel do bvision i pochwalić się na forum?


Benedykt Dziubałtowski

[#5] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Hej, tak się składa, że mam pod ręką oryginalny kabelek, bo do swojej bvizji dorabiałem inny wraz z przełącznikiem AGA/VGA. Pomierzyłem go i o to piękny jego schemat w paint :) : http://img828.imageshack.us/img828/2758/bvizja.gif

Ważne - widok obu wtyczek (a w zasadzie gniazd) jest od strony frontowej (czyli przeciwnej do tej, z której się lutuje - na pierwszym planie są dziurki, w które wchodzą piny :))

Pozdrawiam.

[#6] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Znalazłem taką fajną przejściówkę :D

http://www.amiga.org/gallery/images/62/1_3126.jpg

Warto zerknąć ???

[#7] Re: Kabel do Bvision

@LeszczAmiga, post #6

Jedyna różnica jaką znalazłem na tych dwóch obrazkach to taka, ze masy nie są łączone wszystkie razem. Ja je łączyłem. Czy to może być przyczyna tego, ze mi to nie fungowało?


Benedykt Dziubałtowski

[#8] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #7

Benek,
Na Twoim miejscu poprosiłbym jeszcze raz Andrzeja o użyczene kabelka celem skopiowania. Będziesz miał 100% działający wzorzec.
Ze schematami daj sobie spokój.

A i jeszcze jedno:
Nawet jak mierzysz omomierzem kabelek i wszystko jest ok nie znaczy to że coś gdzieś nie kontaktuje bo wtyczka ma powyginane kontakty i nie styka z goldpinem na BVision.
Ew gniazdo VGA ma wyrobione kontakty i nie styka z wtyczką kabla od monitora.
Też tak kiedyś miałem.



Ostatnia modyfikacja: 01.10.2011 12:16:59
[#9] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Nie mam pojęcia - na tamten schemat nawet nie patrzyłem - wziąłem sprawny kabelek, miernik i zrobiłem pomiary - na 100% będzie działać.

[#10] Re: Kabel do Bvision

@stachu100, post #8

Stachu. Wiem o tym. Ja mierzyłem sygnały bezpośrednio w podstawce gniazda na karcie bvison a z drugiej strony gniazdo vga. Po środku był oczywiście kabelek :)


Benedykt Dziubałtowski

[#11] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

To gdzie w końcu był problem?
[#12] Re: Kabel do Bvision

@stachu100, post #11

No cóż. Moja wina. Kabel robiłem na opak.


Benedykt Dziubałtowski

[#13] Re: Kabel do Bvision

@Benedykt Dziubałtowski, post #12

Spoko.
Trzy dni temu robiłem kabelek SCSI do BPPC i też zrobiłem źle za pierwszym razem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem