kategoria: A600
[#1] Martwa A600?
Mam problem z Amigą 600.
Dostałem ją od znajomego. Niestety trzymał ją w garażu i komputer nie odpala.
Po podłączeniu zasilania zapala się dioda Power. Na wyjściu Composite brak jakiejkolwiek reakcji.
Nie ma nawet czarnego ekranu (jest niebieski, standardowy w moim Tv przy braku sygnału).
Układy na płycie rozgrzewają się. Po jakiś 15 sekundach od włączenia zapala się na kilka sekund dioda Floppy, mimo odłączonej taśmy.
Kość Rom sprawdzałem z inną Amigą, jest OK. Podstawke pod Rom wyczyściłem.
Mierzyłem napięcia na wyjściu z dławika, wszystko prawidłowo (5,12,-12). Mimo tego Amiga milczy.
Na płycie są ślady korozji (zielone). Chyba naszczał na nią jakiś kot bo obudowa śmierdzi
Nie wygląda to ciekawie ale może da sie uratować przyjaciółkę.
Macie jakieś sugestie?

[#2] Re: Martwa A600?

@Jacenty, post #1

Tak, mamy:
Zapodaj zdjęcia dobrej jakości.
[#3] Re: Martwa A600?

@Jacenty, post #1

ewidentnie sprawdz ta amige poprzez zlacze RGB (podlacz ja do TV kablem Euro) ...Composit Video daje obraz nie zaleznie od RGB i czarny ekran nie znaczy ze jest martwa (stukot stacji jest slyszalny ?)

[#4] Re: Martwa A600?

@HOŁDYS, post #3

(stukot stacji jest slyszalny ?)


Po podłączeniu zasilania jest taki pojedynczy stukot a potem już nic.

[#5] Re: Martwa A600?

@Jacenty, post #1

Kondensatory elektrolityczne wydają z siebie taki zapach gdy się wylewają i zjadają powoli Twoją Amigę. Im cieplejsza płyta główna tym większy smród. Przy wymianie zaleca się pracować na świeżym powietrzu żeby nie stracić przytomności wąchając kondensatorki

[#6] Re: Martwa A600?

@Jacenty, post #1

Ratowanie, naprawa... Hm, no z tego co piszesz o "objawach chorobowych" - doprowadzenie do stanu przyzwoitego może być droższe od kupna sprawnej Sześćsetki.

W ratowanie warto się bawić wtedy, gdy się jest dobrze obcykanym w temacie, gdy się zna Ami na wylot, gdy się jest wirtuozem mierników i lutownic.

Do śmietnika nie wyrzucaj - zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo taka zaniedbana, skrzywdzona Ami będzie choćby "dawcą organów".

Z szacunkiem
Des

[wyróżniony] [#7] Re: Martwa A600?

@Des, post #6

Ratowanie .. a zwlaszcza sukces ...daje nie samowita satysfakcje :) Ze udalo sie wyratowac Amige ze szpon Nergala ;P
Jesli masz umiejetnosc czas i sprzet proboj

[#8] Re: Martwa A600?

@HOŁDYS, post #7

ŻYJE !!! OK
Teraz Mobo czeka na konserwację. Obudowa i klawiatura są w opłakanym stanie.
Ale teraz długie wieczory więc wszystko się zrobi.
Udało się też postawić na nogi A500+2MB. :D

Dwie przyjaciółki udało się wyrwać ze szpon recyclingu
[#9] Re: Martwa A600?

@Jacenty, post #8

dobra wiadomosc OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem