[#7]
Re: ScanDoubler i szare paski
@MarX,
post #1
Istnieje sposób na przeprowadzenie sygnału _BLANK wytwarzanego przez układ LISA do przetwornika wizyjnego na scandoublerze, tak że będzie on pracował dokładnie tak samo jak wyjście video w Amidze. Jest to jednak dosyć trudne. Trzeba umieć lutować elementy SMD, poprawnie identyfikować końcówki układów scalonych, umieć odczytywać schematy elektroniczne przynajmniej w jakimś podstawowym zakresie.
Podałeś trochę za mało informacji. Którą wersję scandoublera posiadasz? Czy masz schemat Amigi 1200? Przydałyby się również dane katalogowe układów ADV101 (przetwornik wizyjny firmy Analog Device) i uPD485505 (bufor linii firmy NEC). Odpowiednie pdf'y do tych układów są dostępne na sieci, trzeba jednak umieć odczytać zawarte w nich dane w jakimś podstawowym zakresie. Czyli umieć liczyć końcówki (w odpowiednią stronę - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), zorientować się które wyjście odpowiada któremu wejściu itd.
MicroniK stosował niestety bardzo brzydką praktykę, ścierając fabryczne oznaczenia z układów scalonych. Akurat w przypadku scandoublera nie jest to tragedia, bo jeden z układów na nim to układ programowalny Lattice, a drugi to przetwornik DAC VP101 (odpowiednik BT101 i ADV101). Czy jednak potrafisz je odróżnić bez oznaczeń?