[#1] geneza NEOAMIGI
czy ktos moglby jasno i zwiezle opisac historie Amigi odkad zastapily ja pecety?
pozdrawiam :)

[#2] Re: geneza NEOAMIGI

@yasiu, post #1

u mnie nie zastąpiły więc nic nie powiem

[#3] Re: geneza NEOAMIGI

@yasiu, post #1

Jedno pasmo nieszczesc,od jednej porazki do drugiej.szkoda klawiatury na to;).
Poszukaj na necie i poczytaj.

[#4] Re: geneza NEOAMIGI

@yasiu, post #1

Hehe, a kiedy Amigę zastąpiły pecety? Jak piszesz niejednoznacznie to i takie odpowiedzi dostaniesz. ;)
A tak zwieżle, to wszystko zaczeło się od wielkiego wybuch^H^H^H^H^H^H^H^H^H^H^H wróć, w zasadzie to od kart PPC z Phase 5, do których brak było natywnego systemu operacyjnego w wyniku niemrawości/niekompetencji/braku możliwości(niepotrzebne skreślić) firmy Amiga, która nie kwapiła się z jego zrobieniem.
W wyniku tego(skrótowo rzecz biorąc) powstał MorphOS, co z kolei spowodowało że firma Amiga się obudziła, nie chcąc zostać z ręką w nocniku i rozpoczeła prace(znaczy ogłosiła że będzie) nad AOS 4.0. Po drodze jeszcze pojawiły się Pegasosy i A1, z kaprawą ArticiąS, pełną "featów", w wyniku tychże Peg I został wymieniony na PegaII, a pan Alan Redhouse zniechęcony "ciepłymi" opiniami userów A1, przestał się interesować Amigą jako taką, a A1 w szczególności, przez co AOS 4.0-cy zostali na lodzie jeśli chodzi o sprzęt. I w zasadzie(jeszcze całkiem niedawno zaprzestano produkcji Pegów II), tak przedstawia się aktualna sytuacja - tak w *wielkim* skrócie.
Resztę informacji można znaleść na tej stronie...
P.S. OK, OK wiem...
[#5] Re: geneza NEOAMIGI

@yasiu, post #1

welcome! yasiu

nie mialo czegos takiego miejsca katurlanie

AMIGA MINUS - www.putfile.com/Amiga

[#6] Re: geneza NEOAMIGI

@yasiu, post #1

Chcesz usłyszeć wersję "jedynie słuszną" czy pozbawioną kolorytu i bardziej ponurą? ;)

[#7] Re: geneza NEOAMIGI

@koodlaty, post #6

Na złe forum trafiłeś my tu nie jestesmy na topie...myslimy ze Amiga do tej pory istnieje .A przez naszą Awiarę teoria pc jest niesłuszna i nie prawdziwa .Uznajemy inną wersję typu
"I amiga żyje długo i szczęśliwie"

[#8] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #7

Eeee.... a "o so chosi"

Amiga kiedyś była , potem wszystko szlag trafił, potem był okres "fazy pięć" i PPC, potem ktoś pomyślał i powstał Pegasos1, potem ktoś pozazdrościł sukcesu pegaza, więc wpadł na pomysł, ponaklejał nalepki na terony i posprzedawał w cenie x5.... w sumie nic ciekawego.

A przez naszą Awiarę teoria pc jest niesłuszna i nie prawdziwa

Ke Teoria PC a cóż to takiego , możesz "po polskiemu"

[#9] Re: geneza NEOAMIGI

@Olo, post #8

Chodzi o to że są rózne wersje a my teori pecetowców nie uznajemy choć jest prawdziwa.Zyjemy w innym swiecie gdzie Amiga jest była i będzie

[#10] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #9


Chodzi o to że są rózne wersje a my teori pecetowców nie uznajemy choć jest prawdziwa.Zyjemy w innym swiecie gdzie Amiga jest była i będzie


Czas się leczyć .... i to już OK

[#11] Re: geneza NEOAMIGI

@Olo, post #10

W tym wypadku to dotyczy nas wszystkich (Amiga a co to?)

[#12] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #9

Chodzi o to że są rózne wersje a my teori pecetowców nie uznajemy choć jest prawdziwa.Zyjemy w innym swiecie gdzie Amiga jest była i będzie

Więc może w końcu łaskawie oświecisz wszystkich jak brzmi ta teoria i kto (i gdzie) ją głosi? Jak na razie mam wrażenie jakbym czytał kogoś kto się najadł 'grzybków halucynków'

[#13] Re: geneza NEOAMIGI

@koodlaty, post #12

A konkretnie to ludzie mówią że Amiga nie istnieje...na PPA mało kto tak uważa
2 grupa ludzi to większośc z PPA wie że Amiga istnieje(A1,OS4.0) jest jescze grupa która nie wie że jest takie coś jak Amiga.Powiem to tak Amiga była jest i będzie (przynajmniej my tak sądzimy niektórzy uznają nas za świrów

[#14] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #13

A co do wątku to szanowsny kolegaa konkretnie jaką ma datę na myśli ...bo któs mógł 1986 zastąpić Amigę pecetem....istnieje róznaca między zastąpieniem w 86 a 99

[#15] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #7

"Na złe forum trafiłeś my tu nie jestesmy na topie..."
Tutaj do postu wkradł się błąd ort. - miało być tobie

"myslimy ze Amiga do tej pory istnieje"
Autor ma problemy ze wzrokiem i uważa ,że Amiga wyparowała.

"A przez naszą Awiarę teoria pc jest niesłuszna i nie prawdziwa"
Kompletny bełkot. Nawet taki intelekt jak ja tego nie może rozszyfrować!

"Uznajemy inną wersję typu "I amiga żyje długo i szczęśliwie" "
Autor nosi bokserki (taka bielizna) z napisem "I amiga żyje długo i szczęśliwie", jednak "uznaje inną wersję typu" - slipy męskie.

Liczę sukcesów w dalszej edukacji pwe OK



Ostatnia modyfikacja: 19.11.06 15:23
[#16] Re: geneza NEOAMIGI

@x3nU, post #15

Kolega pwe trafił tu z równoległej rzeczywistości i dlatego pewne fakty widzi inaczej, dowodem na to są np. inne zasady pisowni i odmienny tok rozumowania. Ja jestem z natury tolerancyjny i pogodziłem się z tym że obcy są wśród nas.
[#17] Re: geneza NEOAMIGI

@Sylwester, post #16

Ależ są obcy...tylko że nie jestem kosmitą bo wasz sprzęt (i w tym Amigę) uznałbym za o 100lat wstecz i wasz iloraz inteligencji

[#18] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #17

Kolega najpierw rulezuje Amigą a teraz krzyczy że suxx... . No cóż, nie wiedziałem że iloraz inteligencji liczy się w latach.
Jeśli źle zrozumiałem wypowiedź to przepraszam, taki bełkot trudno zrozumieć.



Ostatnia modyfikacja: 19.11.06 19:51
[#19] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #17

No dobra, pytanie, o co Tobie chodzi bo jak narazie to ilorazem "yntelygencji" to ty jesteś sto lat za nami, nawet nie potrafisz poprawnie sklecić paru zdań w swoim ojczystym języku

Pozatym moje komputery rulez :D

[#20] Re: geneza NEOAMIGI

@Torn, post #4

Dzieki WSZYSTKIM!
macie racje - pochodze z rownoleglej rzeczywistosci :) Jednak od wczesnych lat '90 mam sentyment do Amigi i chcialem sie dowiedziec czegos o tym, co sie z nia dzialo przez ostatnie lata. A wydobyl to z mojej podswiadomosci fakt, ze zobaczylem ile osob odwiedza PPA.
Az sie lezka w oku kreci, gdy przypomne sobie lata spedzone nad Cywilizacja... :D
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

[#21] Re: geneza NEOAMIGI

@yasiu, post #20

w 2000 roku pc zastąpiły w moim domu Amigę
w tym czasie powstała Amiga one,Os4.0 Pegazy i Morphosy...

[#22] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #17

"Ależ są obcy..."
...na przykład Pan pwe
"tylko że nie jestem kosmitą"
tu znów wkradł się błąd - miało być "tylko że jestem kermitem"
"bo wasz sprzęt (i w tym Amigę) uznałbym za o 100lat wstecz"
Natomiast bo ja niektórych (i w tym pwe) uznałbym za o 100lat wstecz
"i wasz iloraz inteligencji "
Te uśmieszki [emotikony] symbolizują zadowolenie kolegi z naszej [bywalców Polskiego Portalu Amigowego] inteligencji.

EDIT:
"w tym czasie powstała Amiga one,Os4.0 Pegazy i Morphosy... "
OS4 nie został wydany.



Ostatnia modyfikacja: 19.11.06 20:57



Ostatnia modyfikacja: 19.11.06 21:01
[#23] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #21

Cieszymy się niezmiernie, ale o co chodzi . Większośc z nas ma pecety i to całkiem w niezłych konfiguracjach obok swoich Amig . A wogóle to " o so chosi "

[#24] Re: geneza NEOAMIGI

@Olo, post #23

Ktoś chce poznać historie amigi kiedy zastąpili go pc...a jesli nie zastąpiły to co???

[#25] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #24

A nie powinieneś już spać? Mama będzie krzyczała!
[#26] Re: geneza NEOAMIGI

@pwe, post #24

juz od poczatku istnienia Amigi byly pecety nawet samo Commodore pecety sprzedawalo. kazdy uzywa tego co mu odpowaiada, a ze reklam pecetow wszedzie pelno i sprzedaja za rogiem to jasne, ze taki przecietny kowalski nadzieje sie i kupi bubel LOL

[#27] Re: geneza NEOAMIGI

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

A czasami przeciętny kowalski myśli "PC to bubel" i kupuje A1. Później Jan się załamuje i kupuje PC. Tak moi drodzy! Przez AmigęOne jest więcej grzybiarzy!
(to żart był)
[#28] Re: geneza NEOAMIGI

@x3nU, post #27

A wszystkiemu winna Arctica S, na arktyke ją

[#29] Re: geneza NEOAMIGI

@x3nU, post #27

z zasadzie to jest tak, ze ten przecietny kowalski nie ma nawet wybory i kupuje to co ma podane na tacy. podobnie jest z system windows, ktory jest niemal na chama wciskany.

[#30] Re: geneza NEOAMIGI

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Bo co przeciętnego Kowalskiego obchodzi marka .Przychodzi do sklepu poproszę komputer reszta go g...o obchodzi....ma działać

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem