[#1] Problem z mapą klawiatury
Cześć

Zainstalowałem os4 na A1200, zainstalowałem polskie czcionki ale mam problem aby uzyskać polskie znaki podczas pisania na klawiaturze. W systemie są one normalnie wyświetlane tzn widać je w programach .
Gdzie szukać przyczyny ?
Mapa klawiatury to PL USA iso. Klawiatura Infinitiv z interface Elboxu.

RAL

Z góry dzięki za pomoc.

[#2] Re: Problem z mapą klawiatury

@RAL, post #1

pewnie zle czcionki masz

[#3] Re: Problem z mapą klawiatury

@RAL, post #1

Użyj tych fontów http://aminet.net/text/bfont/ISO-AmigaPL.lha

[#4] Re: Problem z mapą klawiatury

@Korni, post #3

Czcionki mam dobre , polskie znaki widać w emailach, tekstach przegranych z os3.9, dokumentacji. Problemem jest brak możliwości napisania polskich znaków, wciskam alt+e i zamiast ę otrzymuję e :(.
Doszedłem to tego, że w pliku pl_usa_iso-8859-2 zmieniłem wpis dotyczący typu klawiatury z PC na Classic Amiga ale podczas jej ładowania wywala taki błąd: "ALONE double or not first i line 182". Przy zeremowaniu tej lini ten sam błąd pojawia się w kolejnej.
Macie może jeszcze jakieś pomysły

RAL

[#5] Re: Problem z mapą klawiatury

@RAL, post #4

A czy tak jak zalecano
http://amigaos.pl/artykuly/amigaos_4_na_A1200.html
wybierając na początku rodzaj klawiatury zaznaczyłeś "Klawiatura amigowa".
Wybierając na początku klawiaturę można ją (w oknie preferencji) przetestować i sprawdzić czy są polskie litery.
[#6] Re: Problem z mapą klawiatury

@amigowiec0, post #5

Rozgryzłem co i jak, idzie to tak: Jako człek wychowany na komputerach z końcówki lat 80 ubiegłego stulecia nie mogę strawić języka polskiego w systemie ( komunikaty, komendy, requestery ). Przy ustawianiu języka podczas instalcji OS4, ustala się też niejako przy okazji mapę klawiatury. Ja wybierałem najpierw język angielski a później polski i dlatego klawiatura była ustawiona na English ( USA ). Teraz ustawiłem odwrotnie i polskie znaki się pojawiły.

[#7] Re: Problem z mapą klawiatury

@RAL, post #6

AmigaOS jest w pełni spolonizowany już od co najmniej wersji 3.0 [oczywiście musisz zainstalować polskie locale, ale potem masz już wszystko po polsku ( komunikaty, komendy, requestery ).
[#8] Re: Problem z mapą klawiatury

@wali7, post #7

Cześć

Tak wiem o lokalach dla OS, amiguję od 1992 roku ;) i pamiętam czasy polonizacji systemu. Tylko ja wolę osobiście system po angielsku, wygląda bardziej naturalnie ;) i chyba mam dobrego pomysła jak to osiągnąć .

[#9] Re: Problem z mapą klawiatury

@RAL, post #8

ja też lubię system po angielsku, ale może być i po polsku... tym bardziej że locale dla os3.0 są całkiem przyzwoite [nie to co niektóre wczesniejsze 'radosne twórczości']
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem