[#1] OS 4 Classic-problemy
Witam.Zainstalowałem os 4.Po paru resetach system juz sie nie wczytuje choc kickstart tak.Po formacie i zgraniu ustawionego os4 jest okey.Po paru restach znów to samo.

[#2] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #1

przed odpaleniem zrob okolo 5 sekundowy reset z klawiatury i napisz czy pomoglo?

[#3] Re: OS 4 Classic-problemy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

moze zdałoby to egzamin ale mam 2 systemy.Na drugiej partycji jest os4 a po takim resecie wywala jego kickstart

[#4] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #3

a ja mam 3 systemy i u mnie zdaje egzamin. po dlugim resecie z klawy nie wywala.

przy okazji pojawila sie najnowsza wersja OWB 2.15 dziala tez na AmigaOS 4.0 :)

[#5] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #1

Spróbuj może ściągnąć najnowszego patcha do OS4.0 ze strony Hyperion Entertainment.

[#6] Re: OS 4 Classic-problemy

@Minniat, post #5

byl jeden tylko i mam go zainstalowanego

[#7] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #1

Problem (opisowo) ewidentnie lezy w sprzecie. Szybka propozycja na weryfikacje - gdy system sie nie bedzie wczytywac i zobaczysz obraz kickstartu, wykonaj reset i wejdz do "boot menu", sprawdz, czy kernel "widzi" podpiete urzadzenia, a dokladniej, czy wykrywa wszystkie partycje (a w szczegolnosci ta z OS4). Jezeli nie, wtedy mozesz pomyslec o tym, gdzie "lezy" problem. Na moje oko, kikstart "gubi" dysk po ktoryms resecie. Powodzenia. OK

EDIT:

Caly zabieg oczywiscie nalezy wykonac po mekkim resecie, tak, aby ten (reset) nie wyrzucil z ramu zmapowanego kicka.



Ostatnia modyfikacja: 21.11.2008 16:47:03
[#8] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #3

Wydaję mi się, że już ktoś to pisał, ale czy partycje systemowe mieszczą Ci się w obszarze pierwszych 4 GB?

[#9] Re: OS 4 Classic-problemy

@mailman, post #8

tak-os ma 1,2gb

[#10] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #9

Ale który OS? Pisałeś, że masz dwie partycje: jedną z OS 3.x i drugą z OS 4.x. Czy one obie znajdują się w obszarze pierwszych 4 GB?

[#11] Re: OS 4 Classic-problemy

@mailman, post #10

jak narazie sie ustabilizowalo wszystko.zobaczymy jak z czasem bedzie.Os 3.9 i Os .0 maja ponizej 2gb kazdy

[#12] Re: OS 4 Classic-problemy

@jarecki130, post #11

Nie chodzi o to ile mają. Przeczytaj ze zrozumieniem. Jeżeli masz dysk to pierwsze dwie partycje w obszarze 4 GB muszą być przeznaczone jedna na OS3 (np. 2 GB), a druga na OS4 (2 GB). Tak przynajmniej kiedyś pisał Nowar.

[#13] Re: OS 4 Classic-problemy

@mailman, post #12

Os 4 poszedł choć czasem wymaga miekiego resetu bo nie odpala sie zawsze od razu

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem