[#1] OS4 Classic pod 603/233 MHz
Cześć.

Ciekawość mnie zjada, a nigdzie nie mogę znaleść nic sensownego czy da się sensownie używać OS4 na PPC 603/233 do następujących spraw:

1. Internet - OWB (lub inne) jak to chodzi? AmiGG, CTorrent itp?
2. Podstawowe programy np. AmiDisik2?
3. Multimedia :) - MP3 domyślam się, że działa ok, Mody? A jak jest z filmami (zakładam, że divixy raczej nie chadzają zbyt dobrze)?

Oczywiście wiem, że Classic to nie to, ale zastanwaiam się nad kupnem OS4 dla funu. :)
[#2] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@radzik, post #1

a nie możesz sprawdzić mosa na klasyki. Prędkość działania jednego i drugiego jest podobna.

mp3, mpg, amigg, ibrowse działają na wolniejszym sprzęcie 603e@240 mhz bardzo ok. Największą bolączką jest prędkosc dysku



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2009 11:32:06
[#3] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@rzookol, post #2

MorphOSem będę się będę bawił. Ale chiałbym też przetestować OS4. Na razie odpaliłem MorphOS i ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony prędkością.
[#4] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@radzik, post #1

Ad1. Ostatnia wersje OWB jaka udalo mi sie sprawdzic to 3.1 Galekid - choc nie mam internetu podlaczonego do ami to poprzez lokalny serwer (apache postawiony na tym samym sprzecie, czyli 603e 250MHz i 128mb) dziala znacznie szybciej nisz starsze DODUO. Jednak nie przetestowalem do konca tejze przegladarki. Sprawdze na stronce z CSSem oraz kilkoma innym bajerkami i dam znac jak sie spisuje. (w tym miejscu warto wziasc pod uwage, ze sam apache pewne zasoby sprzetowe zzera i pzypuszczam, ze bezposrednie polaczenie z siecia moze poprawic wydajnosc przegladarki)
Warto wspomniec, ze kupujac OS4 dostajesz rowniez z systemem OEMowa wersje IBrowse 2.4 (ograniczenie jest do chyba 8 otwartych kart/okien i podobnej ilosci polaczen - sprawdze to jeszcze i ewentualnie sie poprawie :) ).

Na OS4 masz cTorrenta + gui oraz naprawde fajny kawalek softu pod tytulem Transmission, ktorego mialem okazje uzywac pod debianem. Z powodow braku lacza na ami, nie mialem okazji przetestowac tych programow.

Ad2. AmiDisk2 raz odpalilem, ale nie zachwycil mnie specjalnie. Ostatnich wersji nie probowalem (archiwum mialo jakies braki i do tego nie doszlo). Polece jednak natywna wersje DOpusa - jak dla mnie, najlepszy manager jaki moze byc . ;)

Ad3. MP3 pod AmigaAMP i z dodatkowym pluginem dla OS4 - to najbardziej zoptymalizowany plajer do tych plikow. Reszte z wiekszym obciazeniem odsluchasz rowniez na swietnym TuneNet (np. ogg, czy mpc).
Jezeli chodzi o wideo to w systemie jest rowniez fajny DvPlayer, co prawda ta wersja odpala tylko mpg i vcd. Program ma kilka zalet - kolorowe gui i bardzo dobry rendering klatek. Jest wolniejszy niz frogger oczywiscie, jednak ten drugi zas jest wiechliwy. Ostatnio nie dziala mi FastATAk i tutaj niestety przy odtwarzaniu filmow moga wystapic spowolnienia. Jezeli twoj zestaw zawiera kontroler FastATA to pod emulacja dziala sterownik (w porownaniu wydajnosci pomiedzy OS3.9 a OS4 to transfery wypadaja podobnie tj. roznica na korzysc tego pierwszego o 200 - 300 kilo/s ).
Modulki odpalalem na HippoPlayerze i bodajze TuneNet rowniez ma jakies pluginy do modkow.

EDIT:

Dodam jeszcze, ze po uruchomieniu apache i owb zostaje mi sie wolnej pamieci okolo 30 - 40 mega. Niestety nie powiem jak sprawa sie ma, gdy korzysta sie z sieci. Moga byc problemy przy 128mb, dlatego mam nadzieje, ze wyjdzie update z nowym kernelem wzbogacony o stronnicowanie - wtedy nie bedzie wiekszej obawy o mala ilosc pamieci (jednak zaowocuje spowolnieniami). Moze Andrzej powie cos na ten temat jeszcze?



Ostatnia modyfikacja: 21.01.2009 14:21:43
[#5] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@Lokaty, post #4

Dobra, czas na poprawki...
IBrowse OEM pozwala na otwarcie 5 kart/okien oraz nawiazanie 8 polaczen. OWB 3.1 na stronce z CSSem sprawuje sie naprawde dobrze (jak na aplikacje SDLowa i pod apachem).

[#6] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@Lokaty, post #4

d2. AmiDisk2 raz odpalilem, ale nie zachwycil mnie specjalnie. Ostatnich wersji nie probowalem (archiwum mialo jakies braki i do tego nie doszlo). Polece jednak natywna wersje DOpusa - jak dla mnie, najlepszy manager jaki moze byc

hej a FM :)))))))))

[#7] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@HOŁDYS, post #6

Disk Master 2 jest jeszcze fajny. Ale chyba nie ma natywnej wersji pod AOS4/MOS.
[#8] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@radzik, post #7

a co takiego fajnego jest w DM czego nie ma w FM?

[#9] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Mi po prostu bardziej "leży", a FM nie lubię (i nie wiem czemu, jakoś tak).
[#10] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@radzik, post #9

moze dlatego, ze nie widziales jeszcze wersji 2.2 i 3.0. wersja ktora jest na aminecie na bgui to lipa. obadaj jeszcze filera jest na aminecie.

[#11] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

kwestia przyzwyczajenia, ja tez jakos poprostu wole uzywac disk mastera, ktorego uzywam od zawsze, niz jaki kolwiek inny filemenager

[#12] Re: OS4 Classic pod 603/233 MHz

@radzik, post #7

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem