kategoria: Amiga Classic
[#1] Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem
Witam,

Chcialem poinformowac was ze popelnilem artykul o instalacji najnowszego systemu Amiga OS4.1 Classic.
Dla chetnych do przeczytania, dostepny jest tu: http://www.amiga.pekdar.net/amiga/index.php?artid=101



Ostatnia modyfikacja: 16.05.2011 00:27:09
[#2] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #1

Widze ze wlozyles sporo pracy w ten artykul. OK
Zabieram sie do czytania.

[#3] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #1

Fajny artykuł, aż się prosił o zamieszczenie w papierowym PPA.

[#4] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@Leon, post #2

Jeszcze nie jest tak skończony jak bym chciał ale szykuje mi się kolejny służbowy wyjazd na kilka dni, więc nie chciałem już odwlekać. Jeszcze dodam tu i tam kilka tematów i powiększanie zamieszczonych miniatur po kliknięciu na nie.

[#5] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@lord_spider, post #3

W tedy musiałby czekać rok na publikację w sieci a tak jest już :)

[#6] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #5

Ale w magazynie pojawiłby się w czerwcu ;)

[#7] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@mailman, post #6

Otóż to i szybciej by się puste strony zapełniły :)

[#8] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #5

Zawsze możesz go ciutek przerobić , coś dodać i będzie jak nowy , i nie trzeba będzie czekać roku. ;)
[#9] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@mailman, post #6

To jeszcze 2 tygodnie.... a nuż ktoś byłby szybszy ;)

[#10] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@vegeta, post #8

eeee... to byłby swojski plagiat, nieeee.

[#11] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #1

Dobra robota OK

[#12] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuł popełniłem

@pekdar, post #1

Wersja systemu, która została opublikowana i jest dostępna w sprzedaży zauważalnie różni się od wersji Beta, którą recenzowałem tuż przed wydaniem finalnej wersji systemu. Recenzja przeszła wiele zmian i aktualizacji dostosowujących ją do oficjalnego wydania systemu. Uzupełniłem braki o istotne informacje, które nie zostały zawarte w recenzji systemu w wersji Beta. Wykonałem mnóstwo poprawek stylistycznych jak i merytorycznych, teraz tekst jest bardziej przystępny dla przeciętnego użytkownika. Dla porównania, recenzja systemu w wersji Beta to 33.342 bajty a recenzja wersji oficjalnej to 43.338 bajtów. Ponad 10KB nowego tekstu.

Link do zaktualizowanego artykułu: tu

Jest też kolejny, krótki artykuł wprowadzający (pierwsze kroki po instalacji) do nowego systemu.

Link tu.
[#13] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuł popełniłem

@pekdar, post #12

Uzupełniłem braki o istotne informacje, które nie zostały zawarte w recenzji systemu w wersji Beta. Wykonałem mnóstwo poprawek stylistycznych jak i merytorycznych, teraz tekst jest bardziej przystępny dla przeciętnego użytkownika.

OK
[#14] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #1

w artykule są wypisane wymagania co do karty graficznej, jakoby trzeba mieć voodoo na PCI
a czy karta Cybervision dokładana do CSPPC też da radę obsłużyć OS4.1 classic ?
właśnie rozbudowuję moją a4000 i boje sie zeby mnie nie spotkała niemiła niespodzianka
[#15] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@Blizzard, post #14

Zainstalujesz, ale komfort pracy będzie mocno ograniczony. Rozumiem że Twoja karta CV w domyśle ma 4MB VRAMu? Przyjęło się że Voodoo3 to minimum, ale to niepisany standard.

Ostatnio mocno podciągnięto wsparcie dla układów Parmedia (BVPPC, CVPPC). Jeżeli masz kartę graficzną z tym układem to zabawa z OS4.x zaczyna mieć jakiś sens.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 17:22:50 przez pekdar
[#16] Re: Instalacja Amiga OS4.1 Classic - artykuî popeîniîem

@pekdar, post #15

Zainstalujesz, ale komfort pracy będzie mocno ograniczony. Rozumiem że Twoja karta CV w domyśle ma 4MB VRAMu?

Pytanie było chyba o CVPPC a tam jest 8MB VRAM.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem