kategoria: Sam440ep
[#1] Radeon HD4350 w SAM440
Mam pytania do użytkowników Sam440 i ww karty.
Jak się to wszystko razem sprawuje ?
Czy warto zamieniać radeona 9250 na tego 4350 ?

[#2] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@RAL, post #1

Chyba jeszcze nie działa. Mają być jakieś nowe stery w upgrade systemu (3). Na execu mieli kiedyś odnośnik do człowieka, który robił stery do nowych kart. Warto zobaczyć jak daleko są posunięte prace.
[#3] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@RAL, post #1

Nie, bo nie ukończono akceleracji 3D jeszcze. Poza tym sterownik na razie dostępny jest jedynie w wersji beta dla Sam460ex.

[#4] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@strim, post #3

Wiem, że stery są w stadium beta. Przegladałem jednak www.hdrlab.org.nz i wyniki testu i znalazłem kilka SAM z kartami hd4350. Zapytowuję się ze względu iż znalazłem sklep z nowymi kartami hd4350 na pci ;)
Strim, a jak tobie się sprawuje sam460 ? - zastanawiam się też nad zmianą mojej sam flex na sam460, tam o karty graficzne jest już duzo łatwiej niż do flexa.

[#5] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@RAL, post #4

Chodzi o to, że obecnie sterownik RadeonHD dla Sam440ep w ogóle dostępny nie jest. Jedynie dla Sam460ex. Więc sens zakupu tej karty w Twoim wypadku jest zerowy.

Ja mam Sam460ex, ale nie korzystam z Radeona, tylko wbudowanej grafiki SM502. Daje radę ;). Właściwie 2D działa bez problemu i całkiem szybko. Uciążliwy jest brak DVI, co było nawet już w pierwszej wersji Sam440ep. No i dalej nie ma sterownika do wbudowanej karty dźwiękowej. AmigaOS na Sam460ex jest o wiele bardziej stabilny niż na klasykach (przynajmniej u mnie). Przygotowuje recenzję Sam do najbliższego papierowego PPA.

[#6] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@strim, post #5

DVI - nie stanowi problemu - monitor mam z dsub i z hdmi. Co do stabilności to ja na swoją sam też nie mam prawa narzekać - w porównaniu z klasykiem niebo a ziemia - chociaż klasyka też nie miałem złego.
Czekam w takim układzie na recenzję :)

[#7] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@strim, post #5

Właśnie miałem do Ciebie pisać w tej sprawie na priv , ale skoro już piszesz artykuł do nowego numeru to czekam na niego z niecierpliwością:)
[#8] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@vegeta, post #7

Jeśli masz jakieś konkretne pytania to wal, bo zanim następny numer się ukaże to jeszcze trochę potrwa.

[#9] Re: Radeon HD4350 w SAM440

@strim, post #8

Pomyślę na spokojnie , bo akurat w tej chwili nie mam do tego głowy ;) , ale jeśli mógłbym mieć jedną prośbę to proszę o jak najbardziej rozbudowany tekst, zaczynając od odczuć po otwarciu pudełka z paczką po porównania z Sam 440 i Pegiem .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem