kategoria: AmigaOne 500
[#1] AmigaONE 500
http://www.acube-systems.biz/index.php?page=hardware&pid=7

Zadowoleni? Choć płyta to zwykła sam460ex, jak już na nią postawili to szkoda chociaż że nie wsadzili do obudowy typu desktop slim z wbudowaną klawiaturą coś na kształt a1200 ;( albo chociaż coś w stylu tego: http://www.commodoreusa.net/CUSA_Amiga.aspx



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2011 00:47:03
[#2] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

Nie do końca...:

1062.38 EUR including VAT

:(

Czekam na Natami... na AmigaOS 4.1 Magellan nie ruszy :(



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2011 00:37:23
[#3] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

FILE N.1
Czyli będzie conajmniej N.2
Interesujące

W życiu bym tego nie kupił, ale jest to bardzo ważny news.
Tylko czemu nie np. pół roku temu? Szkoda że tak to wolno pełznie.
[#4] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

Muszę przyznać, że jestem nieco zawiedziony...

[#5] Re: AmigaONE 500

@adam_mierzwa, post #3

Sądzę że File NR 2 i następny będzie dotyczył już softu.....

[#6] Re: AmigaONE 500

@strim, post #4

Nie ty jeden, wielu spekulowało całkowicie nowy sprzęt.
Nie byłem w tej grupie, ale i tak jestem rozczarowany - obudowa brzydka (znowu).
Zgadzam się z kolega wyżej - obudowa od Commodore byłaby lepsza.
Plus całej akcji jest dla mnie taki - ujednolicenie nazwy sprzętu, wzmocnienie marki. Znika podział, będzie tylko AmigaOne.
No to teraz możemy pozgadywać co jeszcze ACube może ogłosić.
[#7] Re: AmigaONE 500

@adam_mierzwa, post #6

obudowa brzydka


Słowo daję, skoro X1000 pakują w obudowę Fractal Design, to czemu Sam460ex też nie włożyć w mniejszą budę tej samej firmy (ja tak zrobiłem ze swoją) ? Przynajmniej wtedy X1000 i 500 wyglądałyby jak komputery z jednej rodziny. Eh!



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2011 00:51:44
[#8] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

The AmigaOne 500 is the complete, ready to run solution for all Amiga users.

THIS IS FAKE !




jednym slowem.. farsa.
[#9] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

A mnie się obudowa jak i cała akcja podoba :) ACube od dawna zasłużył na możliwość nadawania swoim komputerom nazwy Amiga. Cena jest ok. dwukrotnie niższa niż planowana cena X1000 więc jest to bardzo dobra alternatywa dla mniej zasobnych kieszeni.

[#10] Re: AmigaONE 500

@Klub Amigi RNS, post #9

No i co teraz? Wszystkie płyty 460ex można już nazywać nowymi Amigami? Czy wszystkie Sam?

A poważnie to pytam, bo miałem właśnie kupować niedługo Sam460ex ale skoro namaścili ją Amigą to sam już nie wiem, może lepiej od razu walnąć tą 500?

[#11] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

No i fajnie ze takie cos powstalo. Mam nadzieje, ze na zywo obudowa jest malutka i wyglada fachowo.

Osobiscie dotarlem chyba jednak do takiego etapu, ze jednak wolal bym samodzielnie gola plyte wpychac do pudelka od butow czy czego tam :D
Natomiast to na wklejonych linkach z c= jest okropne! Design wyobrazen amigowcow zatrzymal sie na poziomie - unikac podobienstwa do apple i wzorowac na kartonadzie cdtv :>



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2011 02:41:06
[#12] Re: AmigaONE 500

@atarens, post #1

Technical Specs:
(...)
-Stickers for keyboard customization


Nie chcę się czepiać, ale... Naprawdę? Gratisowe nalepki jako element "sprzętowy ", i to bez uśmieszka?

Tak czy siak - zapraszam do komentowania pod nowym newsem

[#13] Re: AmigaONE 500

@recedent, post #12

Pod nowym się rozpisali na całego..
A mam tylko pytanie co do obudowy ??
Takie coś obniżyli w jednym ze sklepów angielskich z 79.99 ft na 29.99 ft :

http://www.antec.pl/p74,obudowa-antec-sk-300-black-mini-itx-150w.html

Nie wiem czy nie kupić, może ostatnia sztuka z wystawy ?? Sam 460ex do tego raczej nie wejdzie ale może do NatAmi się nada ??
Dziś złowiłem parę promocji (clearance price), Klawiaturę Microsoftu z 24,99 na 3,49 .. tego w Polsce mi brakowało, czyszczenie półki klientem,,, prawdziwa promocja...



Ostatnia modyfikacja: 24.09.2011 00:11:32
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem