kategoria: AmigaOS 4.0
[#1] Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?
Witam.Czy os4.0 z uaktualnieniem (lub bez) jest w stanie obsłużyć radeona 9250 w mostku mediator? Z tego co wyczytałem os4.1 to porafi a nawet wspiera 3d.Jak to jest pod 4.0 ? System nie znajduje mi karty w mediatorze.Kombinowałem ze zworkami mediatora,ale to nie pomaga.Znalazłem nawet opis ustawień mostka pod os4.1. Gdzieś tam w czeluściach wyczytałem,że trzeba wyedytować kicklayout i dopiero wtedy zaczą działać klasyczne sterowniki z elboxu.Czy tylko Voodoo jest w stanie mi pomóc?
[#2] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Pokemon, post #1

Może w pliku kicklayout dopisz ten sterownik żeby ci się ładował przy starcie systemu i tyle?
[#3] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@adam_mierzwa, post #2

On tam raczej jest już dopisany ( AtiRadeon.chip ) Zastanawia mnie brak sterownika monitora Radeon zarówno w Devs jak i w Storage
[#4] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Pokemon, post #3

Z tego co wiem, to ATI pod os 4.1 w Amidze z mediatorem działa bardzo ładnie. Widziałem to u kolegi na Amidze 4000. Działa w dodatku zdecydowanie szybciej niż Voodoo. Jednak tak karta w wersji PCI musi ine napięcia obsługiwać. Musi obsługiwać 5 V, a nie 3,3 V. Taki jest mediator.
[#5] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Pokemon, post #1

Obraz już się pojawił prez Radeona,muszę jeszcze doszlifować sterownik monitora do natywnej rozdzielczości 1440x900
[#6] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@gilban, post #4

To o czym piszesz ma miejsce w medatorach obsługujących standard pci 2.0. te co obsługują pci 2.1 nie mają tego problemu. (albo 2.1 i 2.2 jakoś tak)


Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Posiadam mediatora 1200 v1.0 z zasilaniem AT.Radeon został przerobiony przez poprzedniego właściciela na 5V
[#8] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Pokemon, post #7

Jak byś miał TX abo SX to byś przeróbek nie musiał robić o ile miałbyś podłączony zasilacz atx do amig.


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

to ja wiem.Zadałem pytanie z programowego punktu widzenia.Sprzętowo zestaw mi działał pod 3.9
Nie testowaowałem żadnych programów ani gier,ale w 1440x900 system dostaje zadyszki.To chyba przez to że sterowniki są 68k.Os4 zdajesię tego nie popierać.Pewnie pod 4.1 działa to o niebo lepiej...

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 20:30:55 przez Pokemon
[#10] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Pokemon, post #9

Problemem jest tutaj niezbyt wysoka wydajność na linii karta turbo-Mediator-płyta A1200. Działając w tak wysokiej rozdziałce powodujesz większe wysycenie tej szyny. Sama zmiana sterowników na PPC wiele tutaj nie poprawi.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 22:18:09 przez strim
[#11] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@strim, post #10

..ale dla systemu 4.0 sterowniki radeona chyba nie powstały wogóle.Dopiero 4.1 go wspiera i wykorzystje 3D.Dopiero zaczynam zabawe z systemami 4.x i PPC wiec jeszcze mogę błądzić.
[#12] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@Pokemon, post #11

Powstały ale nie dla klasyka. Tak jak piszesz, (działająca) obsługa Radeona w wersji klasycznej pojawiła się dopiero w 4.1. Nie pamiętam jakie zmiany przyniósł update dla wersji 4.0, ale wydaje mi się, że obsługi Radeona w nim nie było. Przy czym mogę się mylić, bo nie miałem żadnego mostka PCI w klasyku wtedy, jeśli jest inaczej to niech ktoś mnie poprawi...


Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 23:35:51 przez strim
[#13] Re: Czy os4 obsługuje Radeona pod mediatorem?

@strim, post #12

poprawa obsługi voodoo i cos tam jeszcze.Czy między 4.0 a 4.1 jest duża przepaść technologiczna?Czy dużo jest programów/gier których nie uruchomimy na klasyku pod 4.0,a uruchomimy pod 4.1? Zakładając że posiadamy kartę voodoo i mamy sprawnego warpa3d.Który z powyższych systemów jest bardziej kompatybilny z klasykiem jeżeli chodzi o: programy/gry/dema 68k oraz PPC? Czy teoretycznie sterowniki radeona z 4.1 zadziałały by pod 4.0 ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem