kategoria: Sam440ep
[#1] Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP
Ściągnąłem z OS4 Depot ww. program i nie wiem jak zmusić go do współpracy ze skanerem. Drukowanie przez WiFi działa jak należy, ale skanować nie umiem. Jakie do tego są potrzebne sterowniki itp? Czy jest ktoś, komu działa zestaw Sam 440+skaner HP?
[#2] Re: Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP

@Olek, post #1

Scandal dziala ze sterownikami dla betascana (port SANE dla amigi), a niestety człowiek, który robił port betascana dla OS4 zniknął więc nie poskanujesz SCANdalem. Z drugiej strony jest Cygnixowy port SANE dla OS4 wiec tam moze bedzie sterownik dla Twojego skanera i byc moze nawet bedzie dzialac.
[#3] Re: Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP

@Olek, post #1

Naprawde? Uruchomił Ci się Scandal? Zawsze chciałem ten program zobaczyć ale niegdy mi sie nie uruchomił powiedz co doinstalowywałeś oprócz tego co jest w archiwum?
A co do skanowania pod AmiCygnix masz XSane obadaj sobie może tam znajdziesz sterowniki? Działają te z linuxa.
[#4] Re: Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP

@Olek, post #1

Ściągnąłem z OS4 Depot ww. program i nie wiem jak zmusić go do współpracy ze skanerem. Drukowanie przez WiFi działa jak należy, ale skanować nie umiem. Jakie do tego są potrzebne sterowniki itp? Czy jest ktoś, komu działa zestaw Sam 440+skaner HP?


Napisał bym kilka szczerych słów na temat tego programu, no ale zaraz by było że specjalnie się czepiam. Jednakowoż skoro nawet sam autor Scandala poleca konkurencyjne rozwiązanie to chyba jest jasne by wywalić ten program z HDD i nie zaprzątać sobie nim więcej głowy. Nic bowiem nie zdziałasz, a tylko stracisz trochę nerwów.
[#5] Re: Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP

@Mufa, post #4

Możesz się czepiać, mi to nie przeszkadza. Na maszynach, do których mam dostęp czyli Morphosowych i Arosowych SCANdal działa i sterowniki też działają. Źródła sterowników zostały udostępnione i nawet jedna osoba podjęła się portu na OS4, ale potem nie dała znaku życia.

SCANdal w obecnej postaci powinien działać mna Os4 ze skanerami SCSI i istniejącymi sterownikami 68k betascana (tymi samymi, które dołączane są do komercyjnego FXScana, ale dostępne sa także na Aminecie). Ze skanerami usb nie zadziała, szczegolnie że OS4 jako jedyny ma inny stos USB co reszta. Korzystanie z softu to nie rzeźbienie w g. więc skoro coś nie działa to niech skorzysta z czegoś co ma szanse działać. Inna sprawa, że developerzy OS4 po raz kolejny poszli po najmniejszej linii oporu i skompilowali coś pod Cygnixa zamiast wykorzystać istniejący od 15 lat Amigowy standard (jeden z dwóch, był jeszcze ScanQuix). Mi się takie podejście nie podoba i wolę się więcej napracować i poświęcic więcej czasu, żeby tylko mieć program w systemowych gui istniejącym od 20 lat, a sterowniki będą w postaci typowo amigowych #?.device.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 12:29:44 przez michal_zukowski
[#6] Re: Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP

@TomK, post #3

Nic dodatkowego nie instalowalem. Na Scandal trafiłem przypadkowo i z ciekawości spróbowałem i uruchamia się na OS4 update6.
[#7] Re: Scandal i urządzenie wielofunkcyjne HP

@michal_zukowski, post #5

Dzięki za odpowiedź, na skanowaniu przez sieć WiFi aż tak bardzo mi nie zależy, bo praktycznie nie mam takich potrzeb.
HP może też skanować na kartę SD, co rozwiązuje ten problem. Już myślałem że zadziałał z ww. sterownikami, ale pasek postępu i doszedł do końca i nic więcej się nie stało. Ale % idą w nieskończoność:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem