kategoria: AmigaOS 4.0
[#1] Amiga OS 4 --- A1103
Mógł by mi Ktoś, wyjaśnić jak za-boot-ować z dysku. Bo nie wiem o co w tym chodzi?


Here is the solution. First copy the directories Devs, Kickstart, L and Libs from the Moana CD to the root of your MacOS hard disk, ignore the other files in the root of the CD.

Eject the CD, go back to OF and enter “devalias”. This will print all devices from your Mac mini. Locate the entries hd: and cd:. Now make cd: to look like hd: with “devalias cd /pci@f4000000/ata-6@d/disk0” (your Mac mini setup it may differ from mine so change appropriately). Now boot Kickstart with “boot hd:\L\slb” and voila, with some luck you end up in AOS4. Unfortunately this method seems to fail often to load the USB stack. Not the best solutions but hey, it works. The SLB loader is really crap when not booting from a real CD

macminios4


W ogóle to w Open Firmware jest trochę komend, i nie wiem czy można coś sobie "zepsuć". Czy nie?


Bo w tym how-to na tym blogu jest napisane, " Now make cd: to look like hd:". Ale nie ma żadnych przykładów i nie wiem jak to zrobić. Albo ja ich nie widzę.

Niby to ma być, coś w tym stylu? "devalias alias device-pat" ale nie wiem...

System Zainstalowałem z CD tak jak jest napisane w Guide na płycie. Czyli mam partycje a tam, jest System. Jest może boot loader czy coś.
[#2] Re: Amiga OS 4 --- A1103

@amizet, post #1

devalias cd /pci@f4000000/ata-6@d/disk0


To jest ten przykład.
Po "cd" wpisz to co masz po "hd" po wydaniu komendy devalias
W razie problemów - pytaj

Openfirmware "czyta" dyski/partycje (usb rowniez) w hfs, hfs+, fat i cd
[#3] Re: Amiga OS 4 --- A1103

@Norbert, post #2

Openfirmware "czyta" dyski/partycje (usb rowniez) w hfs, hfs+, fat i cd


Bo ja mam normalnie FFS + Long Name



Bo tam jest napisane

Here is the solution. First copy the directories Devs, Kickstart, L and Libs from the Moana CD to the root of your MacOS hard disk, ignore the other files in the root of the CD.


Tylko że ja chciał bym mieć to na Amigowej, partycji...


To znaczy ten devalias działa jak go wpisze to obcina jedno zero przy nazwie. Kalkulatorem słabo wychodzą zdjęcia w OF, ale jutro jeszcze raz sprawdzę i zrobię zdjęcie "aparatem".


Tak czy tak to nie dało by się użyć rEFInd, korzystałeś może kiedyś z niego?
[#4] Re: Amiga OS 4 --- A1103

@amizet, post #3

Openfirmware nie wspiera FFS, więc start musi następować z filesystemu obsługiwanego przez OF.

Miało być
devalias cd /pci@f4000000/ata-6@d/disk@0


Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 07:58:04 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem