kategoria: Amiga Classic
[#1] Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc
kilka dni temu zakupiłem OS4.1 z myślą o odpaleniu pod emulatorem myślałem że to będzie bezproblemowa sprawa ale już 3 dzień walczę i wszystkie możliwości przerobiłem..
a więc do sedna :
próbowałem na różnych wersjach WINUAE i zawsze ten sam efekt
odpala się ekran os4.1 ten gdzie czeka na odpalenie PPC i zaraz po tym ekran mignie fioletowym kolorem i wszystko stoi...
może ktoś pomoże bo szczerze mówiąc pomysły mi się skończyły
[#2] Re: Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc

@Drako30pl, post #1

Poczytaj Blog Radzika a potem zadawaj pytania.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:47:14 przez waldiamiga
[#3] Re: Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc

@waldiamiga, post #2

w blogu opisana jest typowa konfiguracja systemu os4.1 do której ja niestety nie mogę dojść bo zamiast instalacji pojawia mi się wyżej wymieniony problem...
będę wdzięczy za pomoc i użyteczne linki może coś źle konfiguruję???


dodam że robiłem wszystko jak na tej stronie:
link

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:55:49 przez Drako30pl
[wyróżniony] [#4] Re: Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc

@Drako30pl, post #3

Proponuje zamiast używać interfejsu IDE emulowanej amigi wykorzystać SCSI emulowanego cyberstorma - wtedy trzymając ESC podczas uruchamiania amigi/emulatora masz dodatkowe menu w którym ustawiasz automontowanie CD i bootowanie z CD. Wtedy partycjonowanie i formatowanie wykonujesz normalnie z pod instalatora AmigaOS 4.1. Ważne żeby mieć skonfigurowaną również na starcie kartę Picasso IV.

Tutaj tutek z którego ja korzystałem.


Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 21:00:27 przez jarokuczi
[#5] Re: Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc

@Drako30pl, post #1

Dlatego tak się dzieje bo emulacja PPC nie obsługuje .uaedevice. Czyli wgrywa Kicka z CD i później nie ma z czego za botować bo nie ma CD.
[#6] Re: Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc

@TechNineWonder, post #5

dziękuję w końcu instalka zadziałała
dziękuję użytkownikowi "jarokuczi" jeszcze raz config winuae zrobiłem wg. twojego linku
i w końcu DZIAŁĄ dziękuję jeszcze raz :)
[#7] Re: Amiga OS 4.1 pod WINUAE proszę o pomoc

@Drako30pl, post #6

Miałem wrzucić instrukcje na EABie (sam skonfigurowałem właśnie przy ich pomocy) ale forum nie działa, więc zapodałem od Radzika.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem