kategoria: Amiga Classic
[#1] Amiga OS 4.1 final edition
Witam.
Czy Amiga OS 4.1 final edition pójdzie na A1200 z PPC i BVision?
Pozdrawiam.
[#2] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@ted, post #1

Z mojej wiedzy pójdzie na prawdziwej Amidze i będzie szybciej niż na WinUAE. ..
[#3] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@Voyox, post #2

Witam.
Pytam bo w retroami.pl jest OS 4.1 final edition i tam na samym dole pisze że działa na A1200/3000/4000 klasycznej oraz jest - a właściwie już nie ma OS 4.1 Classic i tam pisze że jest do Amigi z PPC.
W jednej A1200 mam PPC z BV i mam zamiar wgrać nowszy system.
Pozdrawiam.
[#4] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@ted, post #1

[#5] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@ted, post #3

Zdaj relacje z efektów.
Na winuae wcale nie działa źle, ale może to kwestia szybkości PC ;).
W przypadku emulacji największy problem był z ilością pamięci, o ile sam system działał, to 128 MB było za mało na aplikacje. Potem Hyperion zlikwidował ograniczenie i można ustawić 512 MB i więcej. Wraz z emulacją karty graficznej działa to przyzwoicie ( do testów).
[#6] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@Newhousik, post #5

Przecież emulując BlizzardaPPC było 256 MB
[#7] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@Newhousik, post #5

Na winuae wcale nie działa źle, ale może to kwestia szybkości PC ;).


mój filmik z bootowania AmigaOS 4.1 na WinUAE: http://youtu.be/LZGaclmXVAk
[#8] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@snajper, post #7

Ciężko się wypowiedzieć, policzę sekundy jak będę w domu. Nie przywiązywałem do tego zbyt wielkiej uwagi. Może w porównaniu do klasycznej Amigi jest wolno, ale w stosunku do Windows ;) odpala się normalnie...
Szybkość oceniałem pod względem odpowiedzi systemu na polecenia użytkownika ;), według mnie działa lepiej niż 3.9 na A1200 z 8mb :), ale może jestem mało wymagający, nie odczuwałem dyskomfortu w stosunku do Windows10. Z innymi konfigruacjami ciężko mi porównywać, bo mam zwykłą 1200 z fastem.
Co do Pamięci wiem że na początkowym etapie 4.1 classic widział tylko 128. Potem była aktualizacja i teraz jest ogólnie więcej. Na winuae 128naPPC i 512 na zorroIII. Można ustawić 1024 i też widzi ale jest chyba konflikt z adresowaniem i przestaje działać sieciówka. Może i jest to do ustawienia, ale aż tak bardzo nie wnikałem
[#9] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@ted, post #3

Jest do kupienia nowy na znanym portalu aukcyjnym. I w zasadzie możliwy odbiór osobisty.
[#10] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@Newhousik, post #8

Jak używałeś romu karty CSPPC to było 128 MB, bo tylko tyle obsługuje w realu ta karta. BPPC 256 MB.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 16:12:16 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#11] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

jest jakaś metoda emulacji 256 mb PPC na Winuae ?
Ok załapałem czyli muszę mieć inny rom :)

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 16:17:58 przez Newhousik
[#12] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@Newhousik, post #11

Witam.
Nie chodzi mi o emulacje na PC ale o instalację na prawdziwej Amidze 1200 z kartą PPC i BV.
W sklepie brak wersji OS 4.1 Classic co w opisie jest że jest pod PPC i BV
a jest dostępna wersja OS 4.1 Final Edition i w opisie jest tylko A1200.
Czy wersja FE pójdzie pod PPC? Zainstalował ktoś z Was FE na prawdziwej Amidze z PPC?
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 22:51:36 przez ted
[#13] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@ted, post #12

Ten system działa tylko na procesorze PPC. Motoroli nie obsługuje, więc po co pytać o rzeczy oczywiste? Dla procesorów serii 680xx ostani działający system zakończył się na wersji Amiga OS 3.9. Wszystkie następne obsługują wyłącznie procesory PPC.
[#14] Re: Amiga OS 4.1 final edition

@gilban, post #13

Witam.
Chciałem się tylko upewnić przed zakupem.
Pozdrawiam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem