kategorie: AmigaOS 4.0, AmigaOS 4.1
[#1] Aplikacje webowe na przeglądarkach w AmigaOS 4.x
Jakie aplikacje webowe działąją prawidłowo w systemie AmigaOS 4.x ?
A które nie działają wcale lub częściowo na najnowszych przeglądarkach www i wcześniejszych wersjach. Dajcie adresy www i krótki opis tej aplikacji webowej.
[#2] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w AmigaOS 4.x

@rgrg2, post #1

Tekst o aplikacjach webowych pod Timberwolfem.

Tyle tylko że to dosyć stary artykuł sprzed lat sześciu, więc nie wiem ile z tego co wówczas napisałem jest jeszcze aktualne. Kilka nowszych tekstów w tym temacie pojawiło się też na łamach pisma Amigazyn.
[#3] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w AmigaOS 4.x

@MUFA-amigaone-pl, post #2

Wiadomo, że aplikacji webowych jest bardzo wiele.
Interesujące jest co konkretnie działa na takiej amidze.
Do jakich zastosowań webowych można użyć AmigaOS 4.x,
a jakie aplikacje działają tylko na pc z firefox/chrome czy power mac itp.

Każdy używa pc do czegoś tam, to niech spróbuje użyć amigowych przeglądarek do pracy przy każdej okazji i napisze o swoim doświadczeniu w tym zakresie.

Piszcie dużo o róznych rzeczach w tym zakresie, jak sklepy internetowe, poczta online, prowadzenie webinarów, video rozmowy, komunikatory, systemy do marketingu internetowego, wirtualne dyski, programy graficzne i projektowe online, systemy wspierające zarządzanie firmą w różnym zakresie np. jak księgowość, logistyka i wiele innych.

Jeśli piszesz, że coś działa w określony sposób na AmigaOS 4.x to zawsze dodaj informacje na jakiej konkretnie wersji systemu i przeglądarce było to testowane.
To jest istotne, żeby zbierać informacje o użyteczności tego systemu dla każdego zainteresowanego tym systemem.
[#4] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w AmigaOS 4.x

@rgrg2, post #3

Każdy używa pc do czegoś tam, to niech spróbuje użyć amigowych przeglądarek do pracy przy każdej okazji i napisze o swoim doświadczeniu w tym zakresie.

Polecam nabyć książkę "AmigaOS 4 na co dzień", rozdział "Internet i sieć"; wiele informacji jest też w rozdziałach "Biuro" i "Produktywność".
To jest istotne, żeby zbierać informacje o użyteczności tego systemu dla każdego zainteresowanego tym systemem.

Nie sądzę. Wiadomo, że bez aktualizacji przeglądarki kompatybilność ze współczesnym światem spada.

Tak z ciekawości - masz jakiś komputer z AmigaOS 4? Czy masz zamiar kupić?
[#5] Re: Aplikacje webowe na przeglądarkach w AmigaOS 4.x

@adam_mierzwa, post #4

>Tak z ciekawości - masz jakiś komputer z AmigaOS 4? Czy masz zamiar kupić?
Nie mam żadnej Amigi obecnie, ale chce mieć sprzęt z AmigaOS 4, MorphOS i nie tylko to.
Mam bardzo skromne finanse, sprzęt do AmigaOS 4 chciałem kupić 10 lat temu, ale nie było kasy u mnie na to.
Dlatego chcę żeby użytkownicy AmigaOS 4.x i MorphOS pisali jak u nich działa coś, bo ja nie mam w tej chwili na czym testować.
Webowych rozwiązań, aplikacji jest tak wiele, że jeden człowiek to za mało do testowania wszystkiego.
Informacje od użytkowników może będą zachętą dla zainteresowanych AmigaOS.
Też programiści przeglądarek internetowych dla Amigi potrzebują informacji co jeszcze nie działa należycie dobrze i wymaga dopracowania.
A kupować AmigaOS 4.x do uruchomienia na WinUae w WinXP na razie mi się nie chce.


Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 14:16:56 przez rgrg2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem