kategoria: Amiga Classic
[#1] AmigaOS 3.1 - multiboot
Cześć,
posiadam Amigę 1200 wyposażoną w rozszerzenie 4MB, zainstalowaną kartę CF 2GB.
Obecnie mam zainstalowany workbench w wersji 40.42, kickstart 39.106.
Cel: chciałbym zainstalować AmigaOS 3.1 z upiększeniem ikon GlowIcons, jednak chciałbym również mieć do wyboru upiększony system i system bez upiększeń w celu największej dostępnej ilości pamięci do gier WHDLoad.
Czy istnieje możliwość zrobienia multiboota? Jeżeli tak to jak się do tego zabrać.
Jeżeli nie ma opcji multiboot to jak zabrać się za samą instalację AmigaOS 3.1 - ile pamięci zabierze AOS z upiększeniem ikon?
Obecnie w moim workbenchu mam doinstalowane iconz, newico 4.6, magic menu, podczas rozruchu uruchamia się jeszcze AExplorer, ClickNot.
Obecnie po uruchomieniu komputera dostępnie mam 1,642 graphic mem 3,246 other mem, ale czasem aby uruchomić bardziej pamięciożerne gry WHDLoad wyłączam nowe ikony.
Znalazłem pewien poradnik link jednak nie wiem skąd wziąć instalację OS 3.1 - z tego co czytałem jest darmowa, dopiero 3.1.4 jest płatna ~140zł na dzień dzisiejszy.
I czy moja konfiguracja wystarczy do pracy na tym systemie?
[#2] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@cj grass, post #1

Najprosciej to druga partycje botowalna zrobic i z Boot Menu ja wybierasz do startu. Ta ktora uzywasz najczesciej powinna miec wyzszy priorytet do bootowania, ta ktora rzadko nizszy priorytet. Ja tak mam zrobione, mozesz sobie z 5 bootujacych partycji zalozyc jak chcesz wiecej wersji startowych, tylko musisz uwazac na LoadModule itp resetujace programy.
[#3] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@Don_Adan, post #2

a skąd można pobrać AmigaOS 3.1?
[#4] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@cj grass, post #1

nie wiem skąd wziąć instalację OS 3.1 - z tego co czytałem jest darmowa, dopiero 3.1.4 jest płatna ~140zł na dzień dzisiejszy.
I czy moja konfiguracja wystarczy do pracy na tym systemie?


OS 3.1.4 wymaga nowszego ROMu (3.1), więc u Ciebie nie zadziała. OS 3.1 nie jest darmowy, tu możesz kupić, ewentualnie cyfrowo (ADFy) w AmigaForever Plus Edition lub AmigaOS 4.1FE Classic Edition.

A co do multibootu, możliwości jest dużo np. to -> http://aminet.net/package/util/boot/PeekQual

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 20:35:05 przez forge
[#5] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@forge, post #4

A nie prościej będzie postawić Sobie jeden WB, dajmy na to BetterWB czy MagicWB albo ClassicWB a dla zaoszczędzenia pamięci zawsze można bootować bez dodatków, trzymając prawy przycisk myszy podczas startu kompa. Wilk syty i owca cała.
[#6] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@nostrum666, post #5

ClassicWB to udostępnia.
[#7] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@Norbert, post #6

MagicWB chyba też, co do BetterWB to nie mam pewności.
[#8] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@nostrum666, post #7

MagicWB to tylko pakiet ikonek
[#9] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@grxmrx, post #8

Całkiem możliwe. Miałem go bardzo krótko przed BetterWB, lata temu i nie za bardzo już pamiętam jak to dokładnie wyglądało...
[#10] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@nostrum666, post #9

Jak pakiet ikonek dorzucany do WB.
[#11] Re: AmigaOS 3.1 - multiboot

@Don_Adan, post #2

Albo można mniej prościej ale ciekawiej.

Ja sobie jeszcze inaczej rozwiązałem kiedyś, chyba poleceniem CheckLMB w S-S.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem