kategoria: AmigaOS 4.1
[#1] Dysk SSD w Pegu
Pisałem wcześniej o moich bojach z dyskiem SSD w dziale MorphOS (bo Pegasos) ale mam teraz problem typowo dotyczący OS4. Zainstalowałem OS4.1 na dysku Patriot Burst 120GB i zachęcony sukcesem pomyślałem o upgrade do 240GB. Ten sam model dysku tylko większy. Założyłem partycje i je sformatowałem a po restarcie Pegasos przestał widzieć dysk. Tzn OF go widzi i nawet bootuje amigaboot.of ale nie startuje OS a po uruchomieniu z CD Media Toolbox nie widzi dysku wiec nie mogę nic zrobić z partycjami. Ten sam dysk po podłączeniu po USB jest widoczny z MorphOSa nie jest widoczny po USB z OS4.1. Po podłączeniu do MOSa partycje pokazywały błąd który z MOSa poprawiłem ale okazuje się ze także ten poprawnie pracujący z OS4.1 dysk 120GB pod MOSem pokazuje błąd partycji. Nic w mniejszym dysku nie naprawiałem bo normalnie śmiga w Pegasosie. Ma ktoś jakiś pomysł co się dzieje i co z tym zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 13:49:28 przez Bohun
[#2] Re: Dysk SSD w Pegu

@Bohun, post #1

Dzieliłeś i formatowałeś za pomocą instalatora AOS4.1 ?
Czy dysk 120 GB był w Pegu podczas przygotowywania 240GB?
[#3] Re: Dysk SSD w Pegu

@Risc, post #2

Tak, dzieliłem i formatowałem z instalatora. Dysk 120GB był odłączony bo mam tylko jedną przejściówkę.
Po długich bojach jakoś mi się udało. Na szczęście miałem interface USB, który działał z iBookiem i pod MOS kasowałem po kolei partycje aż Pegasos odczytał ten dysk. Później metodą prób i błędów dodawałem różnego rodzaju i rozmiaru partycje. Ostatecznie musiałem zrezygnować z partycji dla MOS1.5. Nie wiem na pewno, czy to była przyczyna ale dysk nie był widoczny dla Pega, po restarcie, gdy miał dwie różne partycje SFS/002 i SFS/000. Dla MOSa miała być 000, bo 002 jest dla niego niewidoczna.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 22:25:32 przez Bohun
[#4] Re: Dysk SSD w Pegu

@Bohun, post #3

Najwygodniej jest mieć na Pegu wszystkie partycje (MOS i AmigaOS) w SFS/000 - łatwe przerzucanie plików w razie potrzeby.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem